Search
× Search
Ještě jednou k Jabuce…
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Ještě jednou k Jabuce…

Včera nám přišla stížnost na článek o regatě Jabuka. Jádrem stížnosti bylo, že jsme nevěnovali odpovídající pozornost 4. místu týmu SPG v celkovém pořadí.

Zde musíme podat vysvětlení, jak článek vznikal. Bohužel jsme nebyli na místě, abychom měli zprávy z první ruky. Pořadatel závodu o průběhu regaty nereferuje, ani nevydává tiskové zprávy. V úvahu tedy přicházely jen informace z výsledkové listiny, případně z facebookových profilů některých týmů.

Protože závodu se zúčastnilo ke 30 českých a slovenských posádek, museli jsme vytvořit nějaké pravidlo, podle kterého určíme, o kterých výsledcích se zmíníme a které vynecháme. Pravidlem se tedy stala první tři místa ve výsledkové listině v celkovém pořadí a jednotlivých skupinách. K tomu jsme přidali výsledky nejlepších v handicapu ORC, ve kterém mnozí závodí i v jiných regatách.

Z toho důvodu se do článku nedostalo 4. místo v celkovém pořadí pro Pavla Sehnala a jeho tým.

Protože rádi zveřejňujeme příspěvky čtenářů z regat, které absolvovali, přidáváme i text od týmu SPG…

4. místo na Jabuce v celkovém pořadí ze 112 lodí, prvenství ve skupině 7. Byl to výsledek našeho týmu SPG z říše snů, kdy jsme s lodí dlouhou jen 40 stop Farr 40 bojovali o bednu se speciály dlouhými 50 až 60 stop. Štěstí bylo v průběhu závodu vrtkavé a jednu chvíli to vypadalo skoro na první loď při objezdu Jabuky. Pak následoval parking v protiproudu a slábnoucím větru na dohled od Jabuky, kdy nás předjížděla jedna obří loď za druhou a propadali jsme beznaději. Nakonec se přece jen trochu rozfoukalo i nám a Jabuku jsme otočily na 12 místě. V závěrečném sprintu od Jabuky s genakerem skoro 200 m2 jsme se 4 střídajícími trimery proletěli středem mezi favority na 4. místo k otočnému majáku Blitvenica a bramboru uhájili i v závěrečném křižování do cíle. Heslo dne bylo "rychlost", heslo noci "speed"
 

Výsledky najdete zde.

4537
Na horu