Search
× Search
Jen 4 dny do startu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Velikonoční regata

Jen 4 dny do startu

Do startu největší české námořní regaty zbývá jen 100 hodin. Na start Velikonoční regaty se v neděli postaví 45 jachet. V této chvíli je nejvíce zajímá předpověď počasí na první etapu.

V neděli, tedy v den startu, to vypadá na Jadranu na slabé jugo. To by mělo vydržet do večera, kdy zeslábne k nule. Během noci se má vítr stočit na severozápad. Přes den bude sílit a v poryvech to vypadá až na 25 uzlů. To by znamenalo, že v pondělí v noci by byly všechny lodě v cíli. 

Start zpáteční etapy (ve středu?) bude provázen slabým jugem. Během dne bude vítr sílit a vypadá to, že by se mohlo vyšplhat až nad 25 uzlů. I zpáteční etapa by tak měla být velmi rychlá, na spinaker.

Podobnou předpověď na první etapu má i předpovědní model GFS. S jugem ve druhé polovině závodu však počítá později. Zdá se ale, že situace se stává stabilnější. Pro nejsilnější týmy jsou nejlepší stabilní podmínky, ve kterých si ohlídají soupeře a nemůže přijít překvapení. Děravý vítr s pásy bezvětří může být nepříjemným překvapením, ve kterém se i ten nejlepší zamotá.

Jinak je tu stále tipovací soutěž na výsledek Velikonečky o ceny Helly Hansen. Již nyní se nám sešlo 120 tipů. Soutěž končí v okamžiku startu.

5903
Na horu