Search
× Search
Jak si vede Michal Krysta
Daniel Vodička

Jak si vede Michal Krysta

Závod přes Atlantik Globe 5.80 Transat pokračuje a celá flotila letí rychlostí 2,2 uzlu vstříc Karibiku. Jak je na tom náš závodník Michal Krysta? Při současném postupu k cíli mají všichni před sebou cca 50 dnů plavby. To znamená, že v lednu, někdy na Ctirada, by se mohlo bouchat šampaňské.

Michal je nyní z celé flotily nejdále na jihu, od nejbližšího kapverdského ostrova ho dělí necelých 200 mil. Těsně za ním se drží švýcarský reprezentant s příšerným jménem Etienne Messikommer (zkuste jeho jméno napsat z první bez chyby). Oba od sebe dělí 12 mil.

Tato dvojice je nejrychlejší a s přehledem má upluto z celého startovního pole nejvíce. Na prvním místě podle vzdálenosti do cíle však nyní pluje britský jachtař Peter Kenyon na jachtě Origami. Vzdálenost do cíle se měří po ortodromě a severní jachta je na tom lépe.

V současné chvíli se celé čelo startovního pole blíží pásu bezvětří. To se ale brzy vyplní a již zítra by měl vát stabilní pasát, který otestuje, jak jsou na tom závodníci ve větrnějších podmínkách. Podmínky v celé pasátové oblasti se srovnají a půjde především o rychlost.

Polohu lodí najdete zde.

 

1865
Na horu