Search
× Search
Hvězdný Slingsby posílí American Magic
Jan Koukal
/ Kategorie: Závodní jachting

Hvězdný Slingsby posílí American Magic

Tým newyorského Yacht Clubu American Magic získal výraznou posilu pro nadcházející edici Amerického poháru, která se koná na podzim 2024 v Barceloně. Podepsal smlouvu s olympijským vítězem z Londýna a několikanásobným mistrem světa ve třídě Laser, Australanem Tomem Slingsbym.

Předpokládá se, že Slingsby se k týmu připojí letos v létě na Floridě, kde Američané začnou s přípravou na 37. pokračování AC. Slingsby již za tým ze Spojených států v AC závodil - v letech 2013 a 2017 byl členem Oracle Team USA, v prvním případě přitom trofej získal.

Dalším přespolním členem amerického týmu bude Brit Paul Goodison, jehož k účasti v týmu opravňuje fakt, že byl členem i toho předchozího. Slingsby v AC36 nezávodil, ale proslýchá se, že má americký pas.

Slingsby opakovaně prokázal svou jachtařskou všestrannost. V roce 2016 zvítězil na palubě supermaxi jachty Perpetual LOYAL v závodě Sydney Hobart, úspěchy sbíral i v soutěži SailGP.

Tým American Magic vznikl v roce 2018 s cílem získat nejstarší sportovní trofej na světě zpět do amerických rukou. Aktuálním držitelem poháru jsou Novozélanďané, kteří zvítězili v loňském roce na domácí vodě v Aucklandu.

1012
Na horu