Search
× Search
Hugo Boss utrhla kýl
Daniel Vodička

Hugo Boss utrhla kýl

Transat Jacques Vabre není pro tým Hugo Boss a Alexe Thomsona šťastný závod. Při posledním ročníku udělal kotrmelec s novou lodí u Portugalska a málem přišel o loď i o život. Nyní došlo ke kolizi v rychlosti 25 uzlů a nejmodernější a nejdražší jachta IMOCA je ze hry. Thomson s McDonaldem se snaží loď zachránit.

Včera ráno v 0937 GMT nová Hugo Boss letěla k jihu rychlostí 25 uzlů, když došlo k nárazu, který jachtu na místě zastavil. Muselo jít o něco ponořeného, protože to nepoškodilo trup. Oba skippeři přestáli kolizi jen s drobnými oděrkami. Kýl lodi byl poškozen vážně a po detailní kontrole bylo zjištěno, že visí pod lodí jen na hydraulickém rameni, které kýl naklápí.  To znamenalo konec závodu.

Od té doby se Thomson s McDonaldem s pomocí pozemního týmu snažili kýl stabilizovat. V jaké jsou nyní fázi není jasné, ale dlouhá noci přišel na řadu odpočinek. Dvojice se pokusí bez asistence doplout do bezpečného přístavu. Zatím se mluví o Kanárech. V místě je nyní málo větru a moře je poměrně klidné.

Alex si dával v této regatě za cíl hlavně doplout a vyzkoušet loď a systémy. To se tedy nepovede. Pro jeho tým to může být nepříjemná překážka na cestě za vítězstvím ve Vendée Globe. Stále sice bude dost času na tréninky, ale žádný trénink neprověří loď tak, jako ostrý závod.

Ve třídě IMOCA je stále na čele mimořádně rychlá jachta Charal, za ní Apivia a třetí je nyní 11th Hour Racing.

V Class 40 se na první místo propracovala jachta Credit Mutuel. Jde o jednu z nejmodernějších lodí třídy, která je charakteristická téměř kulatou přídí. Druhá je Leyton a třetí Aina Enfance&Avenir.

V Multi 50 nyní vede Groupe GCA, druhé místo patří Solidaires en Peloton a třetí je Primonial.

Polohu lodí najdete zde.

3896
Na horu