Search
× Search
Hugo Boss na prodej
Daniel Vodička
/ Kategorie: Vende Globe

Hugo Boss na prodej

Vendée Globe ještě není u konce, ale lodě účastnící se závodu již jsou na prodej. Kolik stojí jachta IMOCA, která má (nebo nemá) za sebou Vendée Globe?

Chcete-li se za 4 roky postavit na start a nechcete ztrácet čas stavbou nové jachty, můžete si koupit loď z druhé ruky. Na prodej jich je několik. Některé z nich jsou ještě na moři.

Hugo Boss

Nejvíce pozornosti vyvolávala od chvíle spuštění na vodu jachta Hugo Boss. Její cena dosáhla 6,5 milionu EUR. Doplula jen do Kapského města. Nyní je na prodej za 4,7 milionu EUR.

Charal

Foto G. Lebec/Charal Sailing Team

Foto G. Lebec/Charal Sailing Team

Charal je o 200 000 EUR levnější než Hugo Boss.
Další z nových jachet na prodej je Charal. Také tato jachta měla technické potíže. Po startu se vracela do Les Sables, ale nakonec znovu vystartovala a zatím vše nasvědčuje tomu, že dopluje do cíle. Její cena je 4,5 milionu EUR. Prodej jachty by mohl znamenat, že její skipper Jeremie Beyou bude stavět novou jachtu. Prohlásil, že bude jezdit Vendée Globe dokud nevyhraje. A bez jachty to nepůjde.

Seaexplorer

Foto Yvan Zedda/Alea

Foto Yvan Zedda/Alea

Vyvolávací cena je 2,7 milionu EUR:
Na prodej je také jachta Seaexplorer Borise Herrmanna. Jde o minulou generací jachet IMOCA, na vodu byla spuštěna v roce 2015. vyvolávací cena je 2,7 milionu EUR.

Z dalších jachet, které se účastní Vendée Globe jsou na prodej One Planet One Ocean Didac Costy, Groupe Apicil Damiena Seguina, V & B Mayenne Maxime Sorela a La Fabrique Alana Roury. U těchto jachet neznáme ceny.

3536
Na horu