Hromadná modlitba na České námořní rallye?
Předpověď počasí pro první dva dny České námořní rallye není vůbec růžová. Meteorologické mapy předpovědního modelu Aladin vypadají bledě. Vedení závodu spolu s chorvatskými odborníky na jachtařské počasí na Jadranu uvažuje o nouzovém řešení větrné nepřízně tzv polskou metodou.
Slavnostní zahájení Mistrovství ČR One-Design, 23. České námořní rallye je za námi. Na poradě skipperů se řešilo, jak se bude závodit, když předpověď slibuje babí léto. Meteorologický model Aladin je pro oblast kolem Murteru beznadějně bílý. To znamená bez větru. Uvidíme, jestli se předpověď vyplní. Špatnou zprávou je, že ani na zítra to nevypadá lépe.
Je otázkou, jestli za takové situace nezkusit tzv. polskou metodu řešení nepříznivých povětrnostních podmínek. Metodu hromadné modlitby za déšť použil polský parlament k zahnání katastrofálního sucha. Na České námořní rallye by se touto cestou mohlo podařit vygenerovat alespoň 5 uzlů větru. Pod správným vedením.
3300
Související články
Uvězněni v maríně
Uvězněni v maríně
V německém Kielu probíhá světový šampionát ORC. Některé jachty se druhý závodní den nemohly dostat na start, protože před marínou bylo málo vody.
Mistrovství světa v lodní třídě RS500 na Nechranicích
Mistrovství světa v lodní třídě RS500 na Nechranicích
Minulý týden se konalo na vodní nádrži Nechranice Mistrovství světa v lodní třídě RS500. Celkem 44 závodníků z osmi různých zemí se postavilo na start tohoto závodu. České barvy hájila početná flotila 23 posádek a slavila úspěchy. Při slavnostním vyhlašování hrály pouze dvě hymny – britská a česká.
MS Raceboard, jak si vedli naši
MS Raceboard, jak si vedli naši
Ve středu se nakonec odjela na MS Raceboard poslední kvalifikační rozjížďka ve formátu Long distance - tedy dálková plavba. Vzdálenosti to byly obrovské, odhaduji 30 km ve 2 kolech kolem bójek u severovýchodního břehu jezera Steinhuder Meer a ostrovem ne břehu protilehlém. Prasklé puchýře na dlaních k takové atrakci samozřejmě patří.