Search
× Search
Francouzi do Amerického poháru
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Francouzi do Amerického poháru

Organizátoři 37. ročníku Amerického poháru oznámili, že v následujícím ročníku se o pohár utká ještě jeden tým.  Půjde o Société nautique de Saint-Tropez a její reprezentační tým K-Challenge Racing.

Novozélanďané výzvu přijali již dříve, nyní však bylo vše zveřejněno. Za týmem stojí duo Stephan Kandler a Bruno Dubois. Období pro podání přihlášek začalo 1. prosince 2021 a skončilo 31. července 2022, ale s tím, že pozdní přihlášky mohou být přijímány až do 31. května 2023. Není jasné, kdy Francouzi svoji přihlášku podali.

Foto Americas Cup

Foto Americas Cup

Byli hledaní, ale už se našli. Stephane Kandler a Bruno Dubois, K-Challenge Racing
"V zákulisí pracujeme už téměř rok a do konce tohoto měsíce oznámíme velké věci," řekl Kandler, generální ředitel společnosti K-Challenge Racing.

Francouzský tým se připojil k týmům INEOS Britannia (GBR), Alinghi Red Bull Racing (SUI), Luna Rossa Prada Pirelli Team (ITA) a NYYC American Magic (USA), které budou bojovat o právo vyzvat obhájce Emirates Team New Zealand.

"Francie je velmi významnou jachtařskou zemí. Postavit a rozjet tým pro Americký pohár však není jednoduché," řekl Grant Dalton, šéf AC37 Event Limited.

Pod vedením Kandlera se K-Challenge naposledy zúčastnila Amerického poháru v roce 2007 pod názvem Areva Challenge a Kandler se také podílel na týmu Francie pro Americký pohár v roce 2017.

Dubois je manažerem týmu France SailGP a byl ředitelem týmu čínského Dongfeng Race Team vítězství v  závodu Volvo Ocean Race 2017-18.

262
Na horu