Search
× Search
Francis Joyon končí u IDECu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Jules Verne Trophy

Francis Joyon končí u IDECu

Držitel mnoha světových rekordů a nejrychlejší muž na trati kolem světa Francis Joyon končí spolupráci se svým dlouhodobým sponzorem IDEC. Joyonovi je 66, ale s rekordním jachtingem skončit nehodlá. Vypadá to na ještě jeden pokus kolem světa. Na jiné lodi.

Francis Joyon je držitelem Jules Verne Trophy (rekordu kolem světa) z roku 2017, kdy se svým týme obeplul svět na trimaranu IDEC Sport za 40 dnů, 23 hodin a 30 minut. Se sponzorem IDEC spolupracoval skoro 20 let. Kromě mnoha dalších rekordů vyhrál v roce 2018 sólový závod přes Atlantik Route du Rhum.

Nyní tedy spolupráce končí a za kormidlo trimaranu IDEC Sport usedne Alexia Barrier, která by se chtěla se ženským týmem pokusit o zisk Jules Verne Trophy.

Joyon ale nekončí. Se svými muži hledá novou příležitost k plavbě kolem světa. Chtěl by být prvním, kdo se dostane pod 40 dnů. Je otázkou, na jaké lodi. Proslýchá se ale, že příští rok bude na prodej trimaram Maxi E|dmond de Rothschild. Je to nejspolehlivější a nejprověřenější trimaran nové foilující generace. Že by Joyon přesedlal na stará kolena na foily?

304
Na horu