Search
× Search
Ferrari míří na moře
Jan Koukal
/ Kategorie: Ostatní regaty

Ferrari míří na moře

Jedna z nejslavnějších firem světa a legenda autoprůmyslu Ferrari rozšiřuje pole působnosti. Výrobce z Maranella oznámil záměr vyplout na oceány s vlastním závodním jachtařským týmem, jehož šéfem má být nestor italského jachtingu Giovanni Soldini.
 

Ferrari je firma, která má se závoděním bohaté zkušenost. Moře je však pro ni neznámé prostředí. Záměr vstoupit do vln s vlastním jachtařským týmem společnost vysvětluje snahou rozšířit své technologické know-how. Konkrétně uvádí, že hledání „maximálního výkonu na moři“ přinese inovace, které bude možné uplatnit ve vývoji sportovních vozů, mimo jiné například v souvislosti s rostoucími nároky na udržitelnost.
Budoucí závodní plachetnice Ferrari bude spoléhat na „nejmodernější technologie v celém cyklu, od koncepce a konstrukce až po realizaci“. Podle předsedy představenstva Ferrari Johna Elkanna nový projekt představuje „vzrušující cestu, která rozšíří naši závodní duši. Jsme rádi, že můžeme využít Giovanniho, který je výjimečný svými zkušenostmi, odhodláním a týmovým duchem.“

Soldini (57) v poslední dekádě spolupracoval s jachtařským týmem automobilky Maserati, která je součástí stejné stáje jako Ferrari. Účastnil se řady regat s trimaranem Maserati a připsal si i několik nových rekordů. Dříve se věnoval i sólovému jachtingu, včetně závodů kolem světa. Přes Atlantik plul poprvé již v roce 1989.

„Jsem nadšený, že mohu začít toto nové dobrodružství s Ferrari. Pracujeme na důležitém a špičkovém projektu s úžasným technologickým potenciálem, který spojuje různé světy a dovednosti na nejvyšší úrovni,“ uvedl Soldini. Z jeho ani Elkannova vyjádření není patrné, na jaké závody si Ferrari myslí a tudíž jakou plachetnici se chystá stavět. 

Podle nepotvrzených zpráv půjde o jednotrupou foilující jachty podobnou Flying Nikki, za níž bude stát designér Guillaume Verdier. Jachty by již měla být ve výrobě v loděnici Persico. 

313
Na horu