Search
× Search
Fastnet, jak si vedou naši
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Fastnet, jak si vedou naši

Většina startovního pole pokračuje ve stoupačce k Fastnetu. Naše Mary S má za sebou Scilly Islands a je na 11. místě ve skupině IRC 3. Druhá z našich Sabre 2 se k ostrovům Scilly blíží.

Jachta Mary S Pavla Štolby pod vedením Milana Koláčka pluje na 11. místě ve skupině IRC 3. Včera křižovala podél pobřeží, aby se vyhnula nepříznivým proudům na otevřeném moři. Později zamířila k jihozápadu, aby objela zakázanou TSS zónu a přidala se k hlavní části startovního pole. Dnes by se měl vítr každou chvíli stočit na jihozápad. Ze stoupačky bude bočák a to by mohla být ta pravá chvíle pro rychlou jachtu JPK 1030. Změna směru větru bude patrná z nárůstu rychlosti. Zatím je to pod 5 uzly.

Sabre 2 Miroslava Jakubčíka je o 30 mil za Milanem Koláčkem a jeho hochy. Na stočení větru na příznivý jihozápad bude čekat déle.

V cíli již jsou nejrychlejší trimarany. První s velkým náskokem protnul cílovou čáru maxi Edmond de Rothschild. K překonání závodní trati potřeboval 1 den, 9 hodin a 14 minut. Druhý Actual zaostal o téměř 10 hodin, třetí Sodebo Ultim 3 byl ještě o 95 minut zpět.

Nejrychlejší jednotrupá jachta Skorpios je 142 mil před cílem, druhá je IMOCA Apivia (174 mil), která předjela i 88 stop dlouhou Rambler.

Polohu najdete zde.

Foto Carlo Borlenghi/Rolex

2105
Na horu