Search
× Search
Fantastická regata v Egeji
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Fantastická regata v Egeji

V Egejském moři právě probíhá asi nejkrásnější offshore regata. Jmenuje se AEGEAN 600, vede kolem mnoha zajímavých řeckých ostrovů se startem a cílem u Lavrionu. Jde o druhý ročník atraktivního závodu, bohužel bez české účasti.

Závod startoval v neděli za ideálních podmínek, kolem Poseidonova chrámu nedaleko Lavrionu se prohánělo meltemi rychlostí 18 – 22 uzlů. První noc byl na programu 60 mil dlouhý kurz na zadobok k ostrovu Milos, kolem kterého se startovní pole stáčelo k východu, aby po dalších 50 mílích proplulo dobře známou kalderou ostrova Théra. Odtud následovalo dlouhých 110 mil do největrnější oblasti Egeje. Proplutí mezi Krétou a Kasosem, vyostření kolem Karpathosu a 100 mil na sever ostrova Rhodos. Pak přichází na řadu slalom k severozápadu. Nejprve 60 mil na západ k ostrůvku Kandelioussa, následně 30 mil na severovýchod kolem Kosu, na sever ke Gaidarosu, 80 mil na západ k Mikonosu a do cíle. Tedy závod napříč všemi zajímavostmi Egeje, navíc v době, kdy fouká tradiční meltemi. Co si přát více.

Image
Polohu startovního pole můžete sledovat zde. Nejrychlejší jachty se už blíží k cíli, nejmenší jachty plují u východního pobřeží Rhodu.

1130
Na horu