Search
× Search
Důležitý krok v Americkém poháru
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Důležitý krok v Americkém poháru

Obhájce trofeje zveřejnil protokol 37. Amerického poháru. Jde o pravidla, podle kterých se pojede následující ročník závodu. 

Na tvorbě protokolu spolupracovali obhájce Royal New Zealand Yacht Squadron, tedy tým Emirates Team New Zealand a vyzyvatel Royal Yacht Squadron Ltd a jejich reprezentant tým INEOS Britannia.
Šéf Emirates Team New Zealand Grant Dalton řekl: „Jak bylo vidět při posledním ročníku, i po 170 letech si America's Cup zachovává svoji jedinečnou pozici, kdy udržuje tradice a zároveň pokračuje v posouvání hranice pokroku, inovací, technologie a designu.“
Generální ředitel a šéf týmu INEOS Britannia Sir Ben Ainslie dodal: „Jako vyzyvatel se INEOS Britannia s týmem obhájce snaží udělat příští America's Cup levnější a inkluzivnější. Protokol tentokrát přinese snížení provozních nákladů týmu, aniž by došlo k ohrožení jakéhokoli technického vývoje, kterým je pohár tak slavný.“

Závod se pojede na stejných lodích, jako poslední ročník.

Aktualizovaná „Verze 2“ pravidel třídy AC75 vychází z posledního Amerického poháru.
Snížení nákladů bylo klíčovým hlediskem při vývoji protokolu AC37:
• Týmy mohou postavit pouze jednu novou AC75.
• Omezení množství foilů a komponentů, které lze postavit pro AC75.

Grafica Americas Cup

Grafica Americas Cup

Nové AC40
• Představení třídy One Design AC40, kterou týmy budou moci použít pro testování a vývoji komponent a pro trénink Match Race. 
• Závodní posádka na palubě AC75 bude snížena z 11 na 8 jachtařů.
• Další one design prvky.
• Sdílení některých informací.
• Dodávaný základní software.
• Třída AC75 bude zachována pro další dva ročníky.
Médiím bude umožněno nahlédnout do zákulisí týmů, aby diváci viděli, jak postupuje vývoj. 
Média budou mít u týmů otevřené dveře a natáčet osobní příběhy typu reality show na Nově. 
Odehrají se až tři přípravné regaty, první dvě na AC40, poslední v místě konání AC37 na AC75. Série Challenger Selection Series a závod o Americký pohár se budou konat v roce 2024, přičemž místo konání bude oznámeno do 31. března 2022.
Protokol uvádí omezení, kdy lze s AC75 plout. Stávající týmy nesmí plout se svými AC75 před 17. zářím 2022, noví vyzyvatelé vstupující do AC37, kteří si zakoupili AC75 z druhé ruky, budou moci plout na svém AC75 po dobu 20 dnů od 17. června 2022. Další omezení budou potvrzena, jakmile bude oznámeno místo konání AC37.
Nové národnostní pravidlo bude vyžadovat, aby 100 % závodní posádky každého soutěžícího týmu bylo od 17. března 2021 buď držitelem pasu země, odkud tým pochází, nebo aby v této zemi žili po dobu 18 měsíců z předchozích tří let před 17. březnem 2021. 
Grafica Americas Cup

Grafica Americas Cup

Doprovodný člun na vodíkový pohon. Samozřejmě na foilech.
V rámci úsilí o inovace a nové čisté technologie v Americkém poháru je nyní povinností všech týmů postavit a provozovat pro svou kampaň dva pomocné čluny poháněné vodíkem. Doufá se, že ukázka vodíkové technologie v námořním sektoru pomůže vytvořit cestu k širšímu použití čisté technologie. 

 

1521
Na horu