Search
× Search
Do Hobartu vyrazí více než 100 jachet
Jan Koukal
/ Kategorie: Závodní jachting

Do Hobartu vyrazí více než 100 jachet

Start závodu Rolex Sydney Hobart Yacht Race 2022 se sice uskuteční až za dva měsíce, ale již nyní je zřejmé, že ve startovním poli bude pěkně těsno. Do konce lhůty pro podání přihlášky zbývá více než týden, už nyní je ale jasné, že do klasické regaty vypluje minimálně 106 jachet. Pokud se tedy na startovní linii postaví všechny posádky, které se dosud přihlásily.

Jako obvykle i letos jeden z nejslavnějších závodů světa přilákal velmi kvalitní a rozmanitou flotilu. Nejmenší lodí na startovní listině je zatím devítimetrový Ranger Maluka. Na opačném konci spektra jsou čtyři 100stopé maxijachty - Andoo Comanche, Black Jack, Hamilton Island Wild Oats a LawConnect.

„Letošní závod by mohl být největší v 21. století a těší nás, že startovní pole je tak rozmanité,“ uvedl Arthur Lane, komodor The Cruising Yacht Club of Australia, který závod pořádá. Do 77. ročníku se například přihlásilo 18 jachet s dvoučlennou posádkou, což podle pořadatele slibuje „spoustu zábavy“.

Přihlášku s číslem 100 podal Tony Levett s jachtou Sydney 38 zvanou TSA Management (dříve Eleni). S výjimkou roku 2016 se Levett účastnil všech ročníků Sydney Hobart od roku 2004. V letech 2010 a 2011 vyhrál třídu Sydney 38.

Levett poukazuje na to, jak se startovní pole regaty v průběhu času prodlužuje. „Naše loď je stejná jako vždycky. V roce 2004 jsme z hlediska délky byli lodí střední třídy, teď jsme jedni z nejmenších,“ uvedl kapitán, který musel loni vzdát, když ve 40uzlovém větru přišel o hlavní plachtu.

V současné době je jeho loď jednou ze čtyř přihlášených Sydney 38. Levett doufá, že alespoň jedna či dvě ještě přibudou, aby si ve třídě mohl „dobře zazávodit“. Přihlásit se do závodu je možné do pátku 28. října.

 

300
Na horu