Search
× Search
Dnes pro změnu bóra
Daniel Vodička

Dnes pro změnu bóra

Dnes je obloha jako vymetená. A vane bóra. Bóra, bóra a zase bóra. Tento týden nic jiného nefoukalo a už ani foukat nebude.

Včera jsme tu měli další technické problémy. Týmu HYVECO praskl přední stěh a bez něj, jak je známo, se závodit nedá. Tým proto zamířil do domovské maríny Jezera a snaží se přesvědčit dlouhou sezónou unavené pracovníky charterové firmy ke spěchu. Uvidíme, jaký bude výsledek…

Tým Newton (zřejmě) včera zlomil spinakerový peň. Hezky symetricky, v půlce.

A došlo i k nějakým kolizím. Na ty je letošní rallye nebývale bohatá. Z protestní komise se ozývají názory, že příště by bylo dobré přizvat k řešení i dopravního policistu.

Vítr je v současné chvíli k závodění vhodný. Myslím, co se síly týče. Odpoledne však začne sílit a v noci je znovu možné očekávat hvízdání v lanoví. V poryvech ke 30 uzlům. Teplota má dnes vystoupat téměř na 20°C (lepší to už ale nebude).

Na programu je nejprve oblíbený karusel a poté navigační etapa k Biogradu. Podle vypsání to vypadá na tradiční šněrovačku mezi ostrovy: Kukuljar, Čavlin, Gnalič, Pakoštane.  Takový je program na středu 13. října.

Foto Pavel Nesvadba

1649
Na horu