Search
× Search
Damien Seguin se srazil s nákladní lodí
Daniel Vodička

Damien Seguin se srazil s nákladní lodí

Damien Seguin, jeden z hrdinů Vendée Globe, se srazil při Route du Rhum s nákladní lodí. Jeho IMOCA Groupe Apicil se srazila v noci s nákladní lodí. Poškozený je foil na pravoboku, stěžeň je zlomený, ale do lodě neteče.

Damien Seguin skončil v poslední Vendée Globe na vynikajícím 7. místě. Na lodi bez foilů, muž bez jedné ruky. Fantastický výsledek. Tentokrát poprvé ve své kariéře nedokončí velký závod.

V noci ve 0330 se srazil s nákladní lodí. Hodiny trval úklid lodě od trosek stěžně a kontrola trupu. Navzdory poškození foilu do trupu nezatéká. Seguin míří na základnu do Lorientu. Nepožádal o asistenci, zatím pluje na motor a pomáhá si vynálezem vynikajícího sólového jachtaře Yves Parliera, který se nazývá Liberty Kite. Jde o padákové křídlo, určené právě pro podobné příležitosti, které táhne poškozenou jachtu po větru.

Vedoucí trimarany třídy Ultime mají za sebou frontu a téměř se zastavily v bezvětří na její západní straně. Na čele pluje stále Charles Caudrelier. Zatím nic nevíme o jeho případném trestu za předčasný start. Trestem je zastávka na 4 hodiny. Ta by ho mohla poslat až na 3. místo.

Ve třídě IMOCA jede fantasticky Charlie Dalin, který letos vyhrál zatím každý závod, kterého se zúčastnil.

V Class 40 jsou rozestupy na čele minimální. Vede bývalý vynikající závodník Classe Mini Corentin Douguet, za ním Ian Lipinski a Luke Berry.

Připomínám přednášky o průběhu závodu, kterých se zúčastní Milan Koláček, náš nejlepší sólový jachtař. Další přednáška 16.11. od 20:00.

Polohy lodí najdete zde.

 

491
Na horu