Search
× Search
Další potíže na Hugo Boss
Daniel Vodička
/ Kategorie: Vende Globe

Další potíže na Hugo Boss

Alex Thomson na Hugo Boss bojuje dalšími problémy a propadá se ve startovním poli. Že se něco děje bylo znatelné už večer, kdy rychlost Hugo Boss byla ve srovnání se soupeři poloviční.

Tentokrát není na vině příď jachty a její výztuhy, ale kormidlo na pravoboku. K poškození kormidla došlo kolem 1900 UTC včera večer. Po konzultaci s týmem kormidlo odpojil z kormidelního mechanizmu a pokračuje dále jen s jedním kormidlem. Další informace o stavu lodi by měly následovat během dneška.

Je snadné dělat soudy zpětně, ale zdá se, že svoji roli zde hraje i absence závodní přípravy před startem Vendée Globe. Na podzim sice Hugo Boss odstartovala do Transat Jacques Vabre, ale nedlouho po startu odstoupila kvůli technickým problémům.

Pak do hry vstoupil mor, označovaný někdy jako čínský, a ten zbrzdil práce na lodi a další přípravu. Během léta se část lodí IMOCA postavila na start závodu Vendée Arctique z Les Sables k Islandu a zpět. Alex závod vynechal, aby loď šetřil.

Tyto náročné jachty však jen těžko dokáže skipper dostat do plného dlouhodobého výkonu bez závodního nasazení. A to se může projevovat právě nyní. Je lepší, když vše, co má prasknout, praskne před Vendée Globe, než při závodě.

Uvidíme, co se bude dít na Hugo Boss dále, čekáme na další zprávy.

Nezapomeňte na další online přednášku o Vendée Globe, kterou spolu s Milanem Koláčkem chystáme na čtvrtek od 2000.A nezapomeňte, že na správnou odpověď na soutěžní otázku máte čas jen do pondělí. 

3056
Na horu