Search
× Search
Další oběť kolize
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Další oběť kolize

Trimaran Actual Ultim se stal další obětí kolize s UFO v Jižním oceánu. Trimaran se v plné rychlosti srazil s neidentifikovaným předmětem a má vážně poškozený foil na levoboku.

Sólová regata kolem světa Arkea Ultim Challenge je ve svém druhém týdnu. Všechny lodě plují v Jižním oceánu. Druhý týden závodu ukazuje, proč je v posledních letech tak málo rekordních pokusů kolem světa úspěšných. Moderní foilující trimarany velmi často končí své plavby kolem světa po kolizi s UFO. Proti minulosti, kdy byly trimarany vybaveny jen víceméně klasickými daggerboardy, je pravděpodobnost kolize u moderních foilů mnohem větší. Jsou to takové hrábě pročesávající prostor pod hladinou…

Po SVR Lazartigue, který již opravuje škody v Kapském Městě, včera viditelně zpomalil Anthony Marchand na Actual Ultim. Na vině byla znovu kolize v plné rychlosti přes 30 uzlů. Trimaran se na místě téměř zastavil. Skipper je v pořádku, poškozen je levý foil. Z prvních zpráv se zdálo, že to je jediná škoda na lodi. Po několika hodinách tým oznámil, že Marchand bude v závodu pokračovat.

Situace se však asi změnila, protože nyní je jasné, že trimaran Actual Ultim míří na sever do Kapského Města.

Na čele stále pluje s velikým náskokem Charles Caudrelier na Maxi Edmond de Rothschild. Nyní má na programu halzovací pasáž v západním větru, kdy je sevřen na severu oblastí vysokého tlaku vzduchu a na jihu zakázanou zónou, kde hrozí výskyt ledovců.

Druhý Thomas Coville ztrácí na vedoucího Caudreliera 1500 mil. Pluje dále na severu, a navíc musí řešit problémy s ovládáním foilu na pravoboku. Podle zpráv z paluby se ale zdá, že tým nalezl řešení a Coville se chystá na opravu.

Polohu lodí najdete zde.

371
Na horu