Search
× Search
Dalin v úniku, zbytek se chystá na bouři
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Dalin v úniku, zbytek se chystá na bouři

Charlie Dalin si jede své a daří se mu. Výborně proplul prvním bezvětřím den po startu Vendée Arctique a ve druhém proplul ideální trasou nejrychleji do větru na druhé straně pásma bez větru.Zatímco ostatní se snažili využít každý závan, on už letěl plnou rychlostí na sever. Zítra čeká startovní pole bouře.

Dalin je jen 2250 mil od východního pobřeží Islandu a na druhého Jeremie Beyoua má náskok 100 mil. Jeho první pozici u ostrova by mohla ohrozit snad jen technická závada. Ostrov bude obeplouvat spolu s tlakovou níží. Současný jižní vítr se bude měnit na jihovýchodní až východní u východního pobřeží ostrova, u severního pobřeží se stočí na severovýchod. Teplota vzduchu klesne na 5°C.

Zbytek startovního pole bude mít náročnější cestu k otočnému bodu. S přechodem tlakové níže zesílí západní vítr až na 50 uzlů. Nízká teplota, vysoká vlhkost a bouřlivý vítr, to je velmi nepříjemná kombinace.

Do vedoucí trojice se znovu dostali favorité. Za Dalinem je Beyou a Ruyant. Čtvrté místo stále drží výborně jezdící nováček Benjamin Ferré. Za ním, jachtař a především dobrodruh Guirec Soudée (dvakrát převesloval Atlantik, strávil sólo zimu na jachtě v Grónsku, kde jedl jen rýži a vajíčka jediné slepice, kterou vzal s sebou).

Polohu lodí najdete zde.

1000
Na horu