Search
× Search
Co se stalo Pavlu Roubalovi?
Daniel Vodička

Co se stalo Pavlu Roubalovi?

Nejrychlejší v závodě Minitransat je už v cíli, našemu jedinému reprezentantovi Pavlu Roubalovi schází 730 mil. Co se stalo na Kapverdách? Proč tam Pavel tolik ztratil?
Dlouho jsme neměli zprávy, co se stalo Pavlu Roubalovi, proč musel zastavit na Kapverdách. S informacemi přišel Milan Koláček.
Pavel Roubal si na začátku druhé etapy závodu Minitransat vedl výborně a držel se v první desítce. Pak však přišla zastávka na Kapverdách, která se prodloužila nad jakékoli očekávání. Podle Milana Koláčka byla na vině závada na palivovém článku, který se používá na dobíjení akumulátorů. S článkem měl Pavel potíže již před startem na Kanárech. Nakonec se roznemohl docela a na Kapverdách musel Pavel pořídit tradičnější zdroj energie, tedy malý generátor. Z Mindela na Kapverdách nakonec Pavel Roubal vyplouval jako poslední.

V současné chvíli již Pavel předjel několik soupeřů a dotahuje se na další. Je na 51. místě a o několik míst by si mohl ještě do cíle polepšit.
V cíli je již vítěz kategorie prototypů. Přesně podle předstartovního odhadu Milana Koláčka to je Ian Lipinski. Dvanáct hodin na něj ztratil druhý v pořadí Jorg Riechers. Vedoucí muž kategorie sériových lodí Erwan Le Draoulec by mohl protnout cílovou pásku kolem půlnoci.
 

Polohu lodí najdete zde.

4248
Na horu