Search
× Search
Co bude s týmem Banque Populaire?
Daniel Vodička

Co bude s týmem Banque Populaire?

Vzpomínáte na překlopený a zničený trimaran Banque Populaire nedávno při Route du Rhum? Loď se podařilo dotáhnout ke břehu, ale byla rozlámaná na trsátka. Co bude dál s týmem?

Vypadá to, že Banque Populaire je dobrý oddíl. Vzhledem ke škodám na jejich vlajkové lodi bylo nutné rychlé rozhodnutí, co dál. Nejde jen o skippera Armela Le Cléac´h, o kterého banka nechce přijít, ale také o dalších 20 – 30 osob, které tvoří špičkové zázemí pro jachtaře. K tomu základna týmu, hangár na trimaran atd. Prostě velký cirkus, který by bylo nutné bez lodě rozpustit.

Budoucnost týmu bude následující. Banque Populaire se vrátí do třídy IMOCA (Armel Le Cléac´h je posledním vítězem Vendée Globe). Nebude stavět novou loď, ale pronajme si některou z nynějších jachet, která bude vybavena foily. Vzhledem k situaci na trhu zřejmě přichází v úvahu jen jedna. Jmenuje se Hugo Boss (jde o naší dedukci). Překvapením je, že na ní nebude závodit Armel Le Cléac´h, ale bude vybrán nový skipper. Otázkou je, jestli banka zvolí někoho z vlastní líhně, nebo sáhne po jiném, již osvědčeném jméně.

Co bude dělat Armel Le Cléac´h? Tým postaví nový Ultime trimaran a Armel bude u toho. Bude u stavby lodě od začátku až do konce.

Prostě dobrej oddíl. Místo rozlámaného trimaranu IMOCA a k tomu stavba trimaran

5955
Na horu