Search
× Search
Cesta do cíle je uzavřená
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Cesta do cíle je uzavřená

550 mil dělí vedoucí jachty The Ocean Race od cíle. Den plavby v dobrém větru. Zatím však je cílová čára uzavřená. Mezi startovním polem a cílem leží oblast vysokého tlaku vzduchu. Bezvětří, jinými slovy. A přes to plachetnice nejede.

Vedoucí trojice zpomaluje na hraně bezvětří a zezadu se na ní dotahují jachty na 4. a 5. místě. Vpadá to, že celé startovní pole se před cílem sjede a závod začne pár mil od Kapského města nanovo.

Zajímavý tah včera předvedl tým Malizia, který na prvním, místě mířil přímo k cíli. Pak ale odhalzoval, zamířil na jih a od cíle se vzdaloval a propadl se z prvního na třetí místo. Na chvíli. Místo bezvětří, které měl tým před přídí, se dostal po další halze do silnějšího větru a znovu se propracoval do čela. Dnes je na prvním místě. Podle vzdálenosti do cíle má náskok 1,4 míle na Holcim a 1,5 míle na 11th Hour Racing. Biotherm ztrácí 67 mil a GUYOT 239 mil. Vedoucí jachty se pohybují rychlostí kolem 10 uzlů, poslední GUYOT v novém větru 24 uzlů.

Image
Etapa už je dlouhá a závodící týmy bojují s nedostatkem zásob. Charlie Enright, skipper 11 Hour Racing, hlásí dělení zbývajících zásob, aby vydržely až do cíle. Týmy potřebují šetřit síly na posledních 100 mil, které nakonec zřejmě budou tím, co o etapě rozhodne.

Polohu lodí najdete zde

475
Na horu