Search
× Search
Češi průběžně druzí na MS
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Češi průběžně druzí na MS

Na Lipně se v pondělí odjely první rozjížďky mistrovství světa v jachtingu lodní třídy RS500. Po třech odjetých rozjížďkách patřilo první místo české posádce sourozenců Dobrých, kteří dokázali v proměnlivých podmínkách udržet stabilní výsledky. Český tým těsně následovala britská posádka Peter Curtis a James Curtis, kteří komentovali závodní den slovy: „Rozhodčí udělali maximum, aby ve složitých povětrnostních podmínkách odstartovali tři kvalitní rozjížďky v tomto nádherném prostředí.“  

Na 3. místě byla po prvním dnu česká posádka Tkadlecová - Houšková. Sára Tkadlecová, reprezentantka ČR v jachtingu, usilující o účast na olympijských hrách v Tokiu, hodnotí: „Dnes nám příliš nesednul slabší a pulzující vítr, v kterém bylo těžké se správně zorientovat. Těšíme se na drsnější podmínky a věříme ve zlepšení umístění.“ V první desítce se po prvním dnu držely hned 3 české posádky. 

Druhý den se nedařilo sourozencům Dobrým a do čela se dostala britská dvojice. Jen o bod za ní je naše duo Tkadlecová, Houšková, třetí místo patří britskému páru Saul, Kent. Sourozenci Dobří se propadli na páté místo. O bod za nimi je posádka Matoušková, Mertlová.

Celkové výsledky najdete zde.

 

3332
Na horu