Search
× Search
CANY Lanex Offshore Cup
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

CANY Lanex Offshore Cup

Dnes ráno v 8:00 startovní znamení na lodi závodní komise odstartovalo již 8. ročník tohoto jediného českého námořního závodu, který se jede tradičně na Baltu. Startovní pole se bohužel redukovalo na pouhých 6 závodních lodí. Podepsala se na tom především současná situace, která poněkud zkomplikovala většině posádek odjezd.

Zvláště když jsme se ve středu večer ze zpravodajství trvale rozdmýchávajícího hysterii kolem Covidu dozvěděli, že Pražáci se zřejmě stávají v Německu nežádoucí a museli jsem si všichni na poslední chvíli vystát fronty na dobrovolné šťourání v nose.

Tato omezení ovlivnila rozhodnutí dámské posádky Pavlíny Bernáthové do místa závodu necestovat. Na místě jsme však v Německu nezaznamenali žádné překážky nebo omezení.

Další odstupující posádka Vojty Stavného doplatila na klesající úroveň služeb některých místních charterových společností. Dostala jinou než původně objednanou loď, navíc ve velmi špatném stavu. Tým se pokusil s ní ještě navečer před startem vrátit na opravu do Warnemünde, ale bohužel bez většího úspěchu.

Šest statečných posádek, které neodradil boj s medializovaným pevninským nepřítelem, odhodlaně nastoupilo na nábřeží v maríně ke slavnostnímu zahájení události. Po té ještě následovala krátká porada kapitánů ve stylové zasedačce místní maríny.

V současné době flotila míří poháněna mírným jižním větrem za slunného a teplého rána směrem k mysu Darsser Ort.

Polohu lodí najdete zde.

2700
Na horu