Budou o prázdninách volné charterové jachty?
Chcete o prázdninách vyplout a nevíte, jestli si máte koupit charter dnes, nebo to nechat na last minute? Zeptali jsme se, jak jsou charterové jachty plné v nejoblíbenějších lokalitách na jihu Evropy.
Na obsazenost jachet jsme se zeptali ve společnosti Boataround, která je jedním z velkých evropských hráčů v prodeji charterů.
Zajímala nás čísla pro Chorvatsko, Řecko a Itálii.
Chorvatsko
Obsazenost charterových lodí v červenci – 55 %
Obsazenost charterových lodí v srpnu – 56 %
Řecko
Obsazenost charterových lodí v červenci – 45 %
Obsazenost charterových lodí v srpnu – 41 %
Itálie
Obsazenost charterových lodí v červenci – 54 %
Obsazenost charterových lodí v srpnu – 64 %
Ve všech zmíněných zemích jsou stále v nabídce volné charterové jachty. Ve statistice jsou však započteny i méně atraktivní lodě, tedy především jachty staršího data výroby. Tyto lodě výsledná čísla zkreslují, protože jsou jen zřídka požadované. Nových jachet je volných mnohem méně.
Hledáte-li pronájem některé atraktivnější jachty, nebo pronájem na delší dobu než týden, je již nyní nejvyšší čas k rezervaci jachty. To se týká Itálie a Chorvatska. V Řecku je situace z pohledu zákazníka lepší.
K pronájmu jachty na letošní sezónu můžete zkusit využít již zmíněnou společnost Boataround, se kterou Lodní noviny spolupracují.
3660
Související články
Raiffeisen Trophy 2026
Raiffeisen Trophy 2026
Raiffeisen Trophy, největší česká business regata, navázala i letos na úspěšný formát rozdělení do dvou samostatných týdnů. Vedle tradiční Raiffeisen Trophy Inshore, zaměřené především na intenzivní okruhové a krátké navigační rozjížďky, se uskutečnil také druhý ročník Raiffeisen Trophy Islands, který zavedl posádky na delší tratě mezi dalmatskými ostrovy.
Italové věří v zázračné zbohatnutí
Italové věří v zázračné zbohatnutí
Hostit prestižní Americký pohár chce skoro každý. Jednou! Pak je vždy třeba najít novou kavku, které se podaří povídačku o tom, co to přinese, prodat. Tentokrát se nechala napálit Neapol.
Jak bude foukat na České námořní rallye?
Jak bude foukat na České námořní rallye?
Již v neděli startuje mistrovství republiky v chorvatské maríně Kaštela. Počasí posledních dnů je v Chorvatsku divoké, proto jsme se zeptali ředitele závodu Tomáše Stejskala, jak se bude bojovat s případným bouřlivým počasím.