Search
× Search
Bouře v Cádizu a desítka pro Ondru
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Bouře v Cádizu a desítka pro Ondru

Ve španělském Cádizu včera začalo mistrovství Evropy třídy Finn. Mezi 96 účastníky z 33 zemí celého světa jsou i dva Češi – Ondřej Teplý a Michael Maier. Pro ně, stejně jako pro mnohé další závodníky, je to první velký test před olympijskou kvalifikací, která se pojede v srpnu v dánském Aarhusu.


Konkurence je opravdu nabitá – je zde 12 účastníků olympiády v Riu, tři bývalí mistři světa a tři bývalí mistři Evropy. Obhájcem evropského titulu je Francouz Jonathan Lobert, bronzový olympijský medailista z Londýna 2012, který zvítězil loni v Marseille, kde se bude závodit během olympiády v roce 2024.

Den před startem se nad Cádizem přehnala silná bouře s vichřicí a musela být zrušena tréninková rozjížďka. „Tréninky jsou za námi. Lodě změřené a připravené na závod. Bylo to tady v posledních dnech drsné... Slejváky, vichřice, bouřky. Přišlo dokonce tornádo a pár velkých lodí v přístavu, včetně několika motoráků koučů, to rozbilo,“ píše z Cádizu Michael Maier.

„V sobotu jsme trénovali naposledy. Podmínky byly zajímavé, čtyřmetrové vlny a silný vítr,“ dodává Ondřej Teplý.

Krátce po poledni byla odstartována první rozjížďka, za větru 7–10 uzlů. „Dnes jsme strávili celý den na vodě. V první rozjížďce zajel Ondra vynikající 10. místo, já BFD. Druhá rozjížďka byla přerušená, protože vítr zeslábnul. Po včerejší bouři zbyly velké vlny, slabší vítr přinesl relativně velké změny a díry. Byl to celkem složitý jachting,“ hodnotí Michal. „Zítra je předpověď na více větru, tak jsou v plánu tři rozjížďky. Dneska výjimečně nepršelo, ale zítra nás čeká zase klasický Cádiz s deštěm. Po včerejší vichřici bylo dnes fajnově až na ten vítr,“ dodává.

Závodit se bude až do pátku, finálová rozjížďka je na programu v sobotu.

Výsledky:
1 NED 89 Nicholas Heiner 1
2 USA 6 Caleb Paine 3
2 ARG 48 Facundo Olezza 3
4 FRA 112 Jonathan Lobert 4
5 AUS 261 Oliver Tweddell 5
6 NZL 24 Josh Junior 6
7 TUR 21 Alican Kaynar 7
8 POL 17 Piotr Kula 8
9 GBR 11 Edward Wright 9
10 CZE 5 Ondřej Teplý 10

Kompletní výsledky: zdeVíce informací: zde3263
Na horu