Search
× Search
For Boat_2024_TOP
Boris Hermann mění poškozené foily
Jan Koukal

Boris Hermann mění poškozené foily

Místo aby ladil formu, má německý jachtař Boris Hermann pár týdnů před startem závodu The Ocean Race úplně jiné starosti. Test s použitím ultrazvuku na jeho jachtě Malizia - Seaexplorer odhalil mnohem větší poškození foilů z Route du Rhum, než se původně předpokládalo. 

 

Již během plavby ke startu Route du Rhum v St. Malo se na Malizii vyskytly problémy se zavěšením foilů. Při samotném transatlantickém závodu tak Boris Herrmann nemohl své foily využít naplno. Po připlutí do Alicante v závěru loňského roku na Herrmannův tým čekal šok - šetření s ultrazvukem odhalilo značné poškození foilů, které musí být vyměněny. The Ocean Race přitom v Alicante startuje už 15. ledna.
„Stále zkoumáme, jak k tomu přesně došlo, ale u tak nových foilů je to opravdu neobvyklé,“ cituje Herrmanna německý web Segelreporter. „Je to pro nás rána, měli jsme však velké štěstí, protože pár nových foilů byl rychle k dispozici. Obvykle trvá jejich výroba půl roku. Celkově to znamená neuvěřitelné množství práce,“ dodal jachtař.
Posádka týmu Malizia dorazila do Alicante z Guadeloupu 12. prosince. Pustila se do dlouhého seznamu úkolů, aby zkontrolovala loď, provedla některé opravy a změnila konfiguraci lodi ze sólové na týmovou. Výsledek ultrazvukového testu foilů však byl studenou sprchou.
Nicméně vše spěje ke zdárnému konci. Loď se tento týden už s novými foily vrátila na vodu. Přestavba se tak blíží ke konci. V Alicante je celá Herrmannova posádka, kterou tvoří druhý kapitán Will Harris (Velká Británie), Rosalin Kuiper (Nizozemsko), Nico Lunven (Francie), Yann Eliès (Francie) a Axelle Pillain (Francie).


 

361
Na horu