Search
× Search
Americký pohár v Barceloně?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Americký pohár v Barceloně?

Podle zatím nepotvrzené zprávy španělského deníku Cronica, se 37. ročník Amerického poháru za dva roky pojede na severu Španělska v Barceloně. Barcelona by tak zvítězila mezi nabídkami ze saudskoarabské Džiddy, Corku v Irsku a španělské Malagy.

Zpráva zatím není potvrzena vítězným týmem 36. ročníku poháru Emirates Team New Zealand. Oficiálně by měla být lokalita potvrzena do konce března. Je ale známo, že vedení novozélandského týmu se v posledních dnech pohybovalo na jihu Evropy. Podle zdroje deníku Cronica již bylo dosaženo ústní dohody, čeká se jen na oficiální potvrzení.

Barcelona prý nabídla za pořadatelství 70 milionů EUR. Nabídka Malagy prý byla ještě o 5 milionů vyšší. V loňském roce přitom novozélandský tým odmítl nabídku domácí vlády, která byla odhodlaná přispět na pořádání v domácích vodách v Aucklandu částkou 99 milionů novozélandských dolarů, což je suma podobná barcelonské nabídce.

Ve Španělsku se na pořádání poháru složí katalánská vláda, město plus finance z privátních zdrojů.

Pro potřeby pořadatelů bude vyhrazena část přístavu nazvaná Nova Bocana. Velkou výhodou je, že se jedná o místo, které je jen přes přístav od centra města. Pro tréninkové účely bude sloužit přístav Mataró vzdálený 20 mil na sever.

1094
Na horu