Search
× Search
Američané v Aucklandu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Američané v Aucklandu

Část amerického týmu American Magic je i se svou první lodí AC75 v Aucklandu na Novém Zélandu. Brzy se při tréninku na 36. ročník Amerického poháru mohou konečně na vodě potkat dva týmy a můžeme mít první srovnání.

K prvnímu srovnání týmů mělo dojít již v dubnu v Cagliari na Sardínii. Zasáhl ale koronavirus a první regata čtveřice týmů musela být zrušena. Stejně tak musela být ze stejného důvodu zrušena i regata ve Velké Británii.

Pro jednotlivé týmy to znamenalo velké komplikace. Například novozélandští obhájci měli v době rozhodnutí o zrušení evropských regat svoji AC75 na cestě do Evropy. Jachta musela nejprve doplout do Evropy, pak musela být přeložena na jinou loď a plula zpět na Nový Zéland. Pro obhájce to znamenalo přerušení tréninků na vodě na mnoho týdnů.

Nyní se situace pomalu vrací k něčemu, co se podobá normálu. Americká AC75 se vydala na cestu na Nový Zéland z Pensacoly na Floridě. Dlouhá plavba vedla přes Mexický záliv, Panamu a celý Tichý oceán a trvala téměř měsíc.

Jachta dorazila do Aucklandu ve chvíli, kdy mohl kormidelník Dean Barker opustit nařízenou karanténu. Karanténou zatím prochází další členové amerického týmu, jejich, manželky, děti, milenky, pudlíci, uklízečky, masérky a samozřejmě i nezbytné účetní. Celkem má tým 145 osob. Celá jeho produkční část však zatím zůstává v USA, kde má na starosti stavbu druhé lodě týmu. Ta by se již měla zúčastnit 36. ročníku Amerického poháru. Druhá AC75 bude dokončena během podzimu a hned se vydá do Aucklandu.

Další dva týmy italská Prada a britský Ineos jsou na Novém Zélandu očekávány v září a říjnu.

2209
Na horu