Search
× Search
America´s Cup World Series Auckland
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

America´s Cup World Series Auckland

Dnes ráno se na Novém Zélandu poprvé naostro představily čtyři týmy, které budou bojovat o Americký pohár na svých létajících strojích. Po čtyřech odjetých rozjížďkách si nejlépe vede American Magic se dvěma vítězstvími.

Nejprve proti sobě nastoupili domácí Emirates Team New Zealand a italská Luna Rossa. Od počátku si vedli lépe domácí a nakonec zvítězili s náskokem 3 minut a 13 sekund.

Ve druhé rozjížďce po technických problémech na palubě britské INEOS zvítězil s přehledem tým American Magic.

Třetí rozjížďka patřila poraženým z prvních duelů. Tým INEOS neměl příliš času vyřešit technické problémy z první rozjížďky. Přesto se před startem zdálo, že nastupuje v plné síle. Pak se svět začal hroutit. Následoval trest za porušení pravidel, ztráta na Luna Rossu a nakonec odstoupení z rozjížďky z technických důvodů.

Poslední rozjížďka byla nejdramatičtější. V souboji domácích s American Magic se před startem zdálo, že domácí řeší nějaký technický problém. Nakonec oba týmy vystartovaly do stoupačky a stoupaly rychlostí mezi 32 a 35 uzly. Američané vpředu, Nový Zéland dotahuje.

Američané získali náskok až 26 sekund, o který během rozjížďky přišli a chvíli byli dokonce nahoře domácí. V poslední části rozjížďky se Američané vzpamatovali, šli znovu do čela a zvítězili o 12 sekund.

Pořadí

1             New York Yacht Club American Magic    2 body

2             Emirates Team New Zealand      1 bod

3             Luna Rossa Prada Pirelli Team    1 bod

4             INEOS Team UK                 0 bodů

2266
Na horu