Search
× Search
Alinghi Red Bull Racing začíná trénovat
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Alinghi Red Bull Racing začíná trénovat

37. Americas Cup začne až v září 2024, ale první tým již pokřtil tréninkovou loď a začíná s přípravou. Alinghi Red Bull Racing se určitě nechystá být za dva roky v Barceloně jen do počtu.

Příští ročník poháru může být atraktivní i pro naše fanoušky, protože se pojede ve španělské Barceloně. Tam také, na základně švýcarsko-rakouského týmu, proběhl křest nové týmové tréninkové lodě. Nejedná se vlastně o tak úplně novou loď, tréninkové plavidlo je první lodí AC75 týmu Emirates pro poslední ročník Americas Cupu. Jachta prodělala potřebnou modernizaci.

Pro nováčky na létajících monohullech bude důležitá každá odjetá hodina na vodě, proto tým pořídil hned jak to bylo možné tréninkovou loď od Novozélanďanů a jako první začíná trénovat. Členové týmu si musí na zcela jiný závodní stroj zvyknou. Pomáhat jim bude Novozélanďan Dean Barker  (držitel poháru z roku 2000) a Ital Pietro Sibello (finalista posledního ročníku v týmu Luna Rossa Prada Pirelli). Pravidla umožňují týmu, který se neúčastnil posledního ročníku AC, tréninkové dny navíc. Mají dát nováčkům možnost, srovnat krok s týmy, které již lodě AC75 dobře znají.

859
Na horu