Search
× Search
Alinghi Red Bull bez křídel
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Alinghi Red Bull bez křídel

Tým Alinghi Red Bull Racing se překlopil na své tréninkové lodi AC75 Boat Zero během první plavby v Barceloně.

Tým vydal prohlášení pouze na sociálních sítích.  "Po úspěšném tréninkovém dnu se loď Zero dostala do bouřkové přeháňky, která se ve středu odpoledne vytvořila nad městem Barcelona. Při vlečení zpět se staženými plachtami byla převrácena větrem na bok. Někteří členové posádky z lodě vypadli ale podpůrný tým je okamžitě z vody vytáhl. Všichni se v pořádku vrátili na základnu.“

„Loď utrpěla drobná poškození levého ramene foilu a trupu. Brzy se vrátíme na vodu a budeme pokračovat v přípravě na 37. ročník America´s Cupu," říká Silvio Arrivabene, manažer týmu Alinghi Red Bull Racing.

Záznamy větru z nedaleké pozemní stanice ukazovaly poměrně slabý vítr, který rychle měnil směr a zesiloval na průměrných 25 uzlů a pravděpodobně v nárazech až k třicítce, doprovázený prudkým deštěm. Na moři mohlo foukat ještě více.

Není známo, jestli se během prvního tréninku zvedla tréninková loď na foily. Podle údajů o větru na pevnině byl vítr zřejmě příliš slabý na to, aby AC75 mohla létat na foilech bez pomoci vlečné lodi. Zatím vše nasvědčuje tomu, že Alinghi RBR nemá žádný ze specializovaných servisních člunů AC75 ve stylu Catalyst 45, které vlastní zavedené týmy. Čluny disponují motory o výkonu cca 1600 koní.

V Aucklandu se podobné meteorologické podmínky řešily tak, že se přivázal jeden nebo dva doprovodné čluny na bok a čekalo se na přechod bouřky.

 

1346
Na horu