Search
× Search
700 mil k mysu Horn
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

700 mil k mysu Horn

Vítr 30 – 45 uzlů v zádech a mys Horn se blíží. Výška vln 6 – 7 metrů a rychlost blížící se ke 20 uzlům. Taková je situace v The Ocean Race. Závodníci mají před sebou poslední hodiny Pacifiku, které vyvrcholí mysem Horn.

Podmínky jsou náročné a v nich je nejrychlejší Malizia. Je to jachta, která je těžší než ostatní a je optimalizovaná na podmínky Jižního oceánu. Je vidět, že v posledních dnech získává.

Se ztrátou 25 mil je druhá Holcim – PRB. Kevin Escoffier se drží na dosah a netlačí na pilu. Ví, že by podmínky pro jeho univerzálnější jachtu ještě měly přijít. Do cíle je stále 2600 mil a situace se za mysem Horn změní. Ve slabším větru je z těchto dvou jachet rychlejší Holcim – PRB.

Image
Na třetím místě se ztrátou 91 mil pluje Biotherm. Pro mě je překvapením, jak dobře se tato jachta, která na podzim téměř bez tréninku vyrazila na Route du Rhum, drží. Poslední 11th Hour Racing ztrácí 108 mil. Od té se naopak očekávalo více. Potýká se však s technickými problémy. Momentálně ji brzdí hlavní plachta. Pluje se druhým refem ve chvílích, kdy ostatní mají nahoře první. První ref je na 11th Hour Racing po poškození nepoužitelný.

Polohu lodí najdete zde.

383
Na horu