Search
× Search
24 hodin pro Armela
Daniel Vodička
/ Kategorie: Vende Globe

24 hodin pro Armela

Včera se konečně počasí otočilo vstříc Armelovi. Vedoucí muž Vendée Globe Armel Le Cléac´h navýšil svůj náskok na čele závodu na druhého Alexe Thomsona.
Na četné dotazy uvádíme, že vítěz by měl projet cílem v noci z 18. na 19. ledna. Po dnešních propočtech routingu aplikací SailGrib to vypadá, že Armel dopluje do cíle před půlnocí 18. ledna, zatímco Alex nad ránem 19. ledna. Znamená to, že proti včerejším výpočtům Armel na Alexe dost získal. Včera to podle propočtů vypadalo na rozdíl 2 hodin v cíli, dnes je to již 7 hodin.


Bude to tak opravdu?

Na tuto otázku je těžké odpovědět. Podíváte-li se na předpovědní mapy, je jasné, že stále jsou v cestě oblasti bez větru. A těm je třeba se vyhnout. Slalom. Včera Armel Le Cléac´h v rozhovoru vyjadřoval rozčarování nad podmínkami v závěru, které mu rozhodně situaci neusnadňují. Aktuální meteorologickou situaci dokonce označil jako přesahující jeho meteorologické znalosti. Slušnými slovy tak popsal nečekaný bordel v ovzduší. 


Desjoyeaux sází na Thomsona

Zajímavé je dva dny staré vyjádření legendy francouzského jachtingu a jediného dvojnásobného vítěze Vendée Globe Michela Desjoyeaux, který řekl, že kdyby si měl na vítěze vsadit, vsadil by na Alexe Thomsona… Tak to tedy bylo před dvěma dny. Dnes by možná Profesor, jak je Desjoyeaux přezdíván, přihodil své peníze na jiné číslo.

Další místa
Třetí pluje Jeremie Beyou. Na Thomsona ztrácí 500 mil, na Jean Pierre Dicka má stejný náskok. Rovníkové tišiny ho zpomalili jen minimálně, jede si tedy v poklidu pro třetí místo. Čtvrtý Dick má náskok 200 mil na dvojici Jean Le Cam a Yann Elies. Ti se zřejmě budou o pětku prát až do cíle. Dnes je na tom lépe Le Cam, který má náskok na Eliese 5 mil.
Sedmý Louis Burton ztrácí na 6. místo 1200 mil a 1500 má náskok na Nandora Fa z Maďarska. K mysu Horn se blíží na 9. a 10. místě Eric Bellion a za ním se ztrátou 100 mil Conrad Colman. 

V Pacifiku je ještě 10 lodí. Úplně poslední vzadu pluje Seb Destremau. Na vedoucího Armela Le Cléac´h ztrácí 9000 mil. 

Ještě drobnost na závěr. Dnes předjede trimaran IDEC Sport dvojici Eric Belion a Conrad Colman. Ačkoli startoval o téměř 40 dnů později. 

Polohu lodí najdete zde.

3329
Na horu