Search
× Search
Kurzy TOP
Oblečení do nejtvrdších podmínek
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky, Zajímavosti

Oblečení do nejtvrdších podmínek

Přestavte si nástrahy, které přicházejí během roční plavby po nejdrsnějších oceánech světa při jednom z  nejnáročnějších závodů. Zlomené stěžně, mohutné vlny a extrémní teploty představují jen vrcholek ledovce.

Pro Sofii Ciszek, profesionální jachtařku, která se účastnila Volvo Ocean Race na palubě MPFRE, jde běžnou součást závodu, který toužila vyhrát už od mládí. Během minulého Volvo Ocean Race Sophie a členové jejího týmu předvedli mimořádný výkon a my jsme mohli být po většinu cesty s nimi a průběžně jsme přizpůsobovali a vylepšovali vybavení.

Námořníci Volvo  Ocean Race zblízka

Sophie udělala největší dojem na palubě Team SCA při Volvo Ocean Race 2014-15, což byl první ze dvou závodů, které dosud dokončila. V Austrálii vyrůstala na moři, pobyt na vodě miluje z hloubi duše. Láska k vodě, neústupný charakter a povaha dříče představují nezbytné předpoklady k tomu, aby člověk dokázal obeplout svět v takto mimořádně náročném závodě.

Sophie Ciszcek všechny tyto klady má. A ještě mnohé další. Volvo Ocean Race 2017-18 se zúčastnila jako členka týmu MAPFRE a i její výkon přispěl k tomu, že tým po dramatickém finále dokončil závod jako druhý.

Co obnáší závodit ve Volvo Ocean Race

Volvo Ocean Race, považovaný po mentální i fyzické stránce za jednu z nejnáročnějších sportovních událostí, rozhodně není pro malomyslné. Sama Ciszek k tomu dodává:

Teplota vody může klesnout až ke dvěma stupňům. Vlny jsou veliké, někdy úplně ztrácíte kontrolu. Fyzicky to musíte ustát, ale těžké to je hlavně mentálně. Je vám zima, jste zmrzlí. Podmínky jsou nemilosrdné. A vy s tím nemůžete nic dělat, prostě to musíte ustát až do cíle.“

Extrémní podmínky, extrémní vybavení. The ÆGIR OCEAN SMOCK TOP

Fyzické nároky Volvo Ocean Race vyžadují mimořádnou duševní sílu, stejně jako to nejpokročilejší ochranné vybavení. Ciszek sloužila na lodi týmu MAPFRE na přední palubě, tedy na pozici, kde se musíte vyrovnat s těmi nejdrsnějšími podmínkami. Její vybavení muselo poskytovat výbornou ochranu, aniž by ji zatěžovalo nebo omezovalo v pohybu.

Abychom Sophii a členy jejího týmu náležitě oblékli, začali jsme s týmem spolupracovat na přípravách vybavení několik měsíců před samotným závodem. Poté jsme během celé cesty dělali všechno pro to, abychom každý kus vybavení ještě vylepšili a zdokonalili. Jeden z výsledků této spolupráce, The Ægir Ocean Smock Top, se nyní objevuje i v naší Ægir kolekci na jaro/léto 2019.

Díky neustálému testování se Sophií a MAPFRE týmem se Ægir Smock Top vyvinul z poněkud objemnější ochranné kombinézy Ægir Ocean Dry v mimořádně lehký a odolný kus výstroje pro offshore, aniž by ztratil cokoliv ze své funkčnosti.

 Abychom vytvořili tuto odlehčenou halenu, odstranili jsme z Ægir Ocean Dry Top nejprve latexové zipy na vnějším límci a manžetách. Voděodolnou ochrannou bariéru jsme pak vytrvale testovali, než jsme dosáhli té nejlepší možné míry kvality a pohodlí. Omezili jsme výztuže, samotná tkanina pak prošla zkouškou během nejnáročnější offshore plavby na světě: v Jižním oceánu.

Další vlastnosti ÆGIR OCEAN SMOCK TOP

Ægir Ocean Smock Top je zhotoven z námi vyvinuté, odolné a odlehčené tkaniny HellyTech™ Professional. Smock Top je vytvořen s minimálním využitím švů a splňuje ty nejvyšší standarty pro jejich utěsnění. Minimalistický design si zachovává klíčové prvky jako schopnost odrážet sluneční svit, vnitřní neoprenový pás kolem pasu a kapsu na přední straně. Kapsa je z rychleschnoucího pletiva, které místy nahrazuje dvouvrstvou tkaninu, čímž napomáhá prodyšnosti. Poprvé nabízí i skrytý větrací zip.

Zip se nachází uvnitř přední kapsy, čímž umožňuje efektivní odvod přebytečného tepla. Tento doplněk byl vyvinut během mnohaleté spolupráce s dlouhodobým ambasadorem značky Thomasem Covillem. Zip je také vodotěsný: jde o zmenšenou verzi YKK Aquaseal, který můžete nalézt na Ægir Ocean Dry Suit and také na nepromokavých bundách, které vyrábíme pro pobřežní stráž.

Naše Ægir Offshore Collection byla vždy výsledkem spolupráce s nejlepšími námořníky světa a tento nejnovější přírůstek není výjimkou. Protože Sophie a členové jejího týmu mohli naši výstroj provést tak extrémními podmínkami, podařilo se nám posunout Ægir Smock Top na novou úroveň výkonu.

 

….

Vytisknout
1900

Pravidla soutěže Tipovačka na vítěze Velikonočky 2019

Soutěž probíhá od okamžiku zveřejnění do 7. dubna do 10:00.

Pořadatel soutěže

Pořadatelem soutěže Tipovačka na vítěze Velikonočky 2019 (dále jen „soutěž“) jsou Lodní noviny sro, se sídlem Pod Havlínem 748, Praha 5, 156 00, IČO: 05897289 (dále jako „pořadatel“).

Doba a místo platnosti soutěže

Soutěž probíhá ode dne zveřejnění soutěže na webu www.lodninoviny.cz do 7. dubna 2019 do 10:00 hodin středoevropského letního času (dále jen čas trvání soutěže) na území České a Slovenské republiky.

Účastníci soutěže

Soutěže se může zúčastnit ten, kdo v čase trvání soutěže správně tipuje vítěze vyplněním formuláře na stránce soutěže. Osoba nesplňující podmínky účasti, nebo jednající v rozporu s pravidly soutěže, nebude do soutěže zařazená. Pokud by se ukázalo, že taková osoba se i přes výše uvedené stala výhercem v soutěži, například v důsledku nepravdivých informací, které poskytla, nemá nárok na výhru a tato nebude předaná. Ze soutěže jsou vyloučeni zaměstnanci pořadatele a jejích partnerů a osoby jim blízké ve smyslu dle § 22 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů.

Každý účastník soutěže může na soutěžní otázku odpovědět pouze jednou.

Pravidla soutěže

  1. Účastník soutěže musí splnit úkol – správně tipnout vítěze Velikonoční regaty 2019. Na otázku v zadání soutěže se odpovídá vyplněním formuláře na stránce soutěže a odesláním formuláře organizátorovi soutěže.
  2. V případě splnění kritéria (1) postupuje účastník soutěže do losování, ve kterém Lodní noviny náhodně vylosují výherce.

Do soutěže jsou zařazené jen platně vyplněné a odeslané formuláře.

Cena do soutěže

Soutěž probíhá ode dne zveřejnění soutěže do 7. dubna 2019 do 10:00:00 hodin středoevropského času na webové stránce www.lodninoviny.cz. Do soutěže se čtenáři zapojí vyplněním a odesláním formuláře se správnou odpovědí. Správné odpovědi budou slosovány na vyhlášení Velikonoční regaty v pátek  12. dubna a tamtéž budou vyhlášeni. 15. dubna 2019 bude vítěz zveřejněn na Lodních novinách. 

Ceny do soutěže věnuje společnost Helly Hansen.  Vítěz získá bundu HP Racing Midlayer Jacket.  Vylosovaný na druhém místě vyhraje Hellypack Bag a cena za třetí místo je červenobílý HH Racing Bag. 

Lodní noviny jsou oprávněny zveřejnit jméno a příjmení výherců na svých profilech na sociálních sítích a webových stránkách.

Závěrečná ustanovení

Pořadatel nenese odpovědnost za jakoukoliv technickou chybu při organizaci soutěže a má právo konečného rozhodnutí ve všech záležitostech soutěže včetně jejího ukončení.  O jakýchkoliv reklamacích či námitkách rozhoduje s konečnou platností pořadatel. Pořadatel si vyhrazuje právo bez náhrady soutěž zkrátit, přerušit anebo zrušit či jednostranně změnit nebo doplnit její podmínky, a to tak, že změnu vyhlásí na webových stránkách, kde jsou k dispozici platné a úplné podmínky.

Účastí v soutěži vyjadřuje soutěžící souhlas s těmito pravidly a poskytuje Lodním novinám dobrovolně souhlas se zpracováním svých osobních údajů. Souhlas je možné kdykoliv písemně odvolat. Soutěžící má právo na přístup k Údajům, právo požádat o vysvětlení a případně právo požadovat odstranění vzniklého stavu, zejména blokování, provedení opravy, doplnění či likvidaci jeho Údajů a další práva uvedená v zákoně č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů.

Na poskytnutí výhry není právní nárok a hodnotu výher nelze vyplatit v penězích. Výherce bere na vědomí, že je povinen vypořádat své případné daňové povinnosti vůči státu.

Tyto podmínky jsou platné a účinné od 12.3.2019.

Tygr_right small_2018
Na horu