Zlevněná boravišna taxa v Chorvatsku
Nové změny výše boravišnoj taxy v Chorvatsku znamenají většinou snížení poplatků. Podívejte se do tabulky porovnání výše poplatku za letošní rok a za rok příští.
Červeně je vyznačena výše poplatků v letošním roce 2018. Zeleně výše poplatků v roce příštím. Vyznačili jsme dále pro srovnání roční výši boravišnoj taxy pro jachty délky 12 – 15 metrů. Vidíte, že došlo ke snížení ze 7700 kun za rok na 4200 kun. To není zanedbatelné.
Při roční platbě taxy není třeba zbytek roku nic řešit. Stále je ale možnost, neplatit taxu ročně, ale jen po ty dny, které na lodi strávíte. Přijedete na dva týdny a zaplatíte si taxu na 15 dnů. V případě délky jachty 12 – 15 m by to bylo 840 kun v roce 2019. V letošním roce by to bylo 950 kun. To již takový rozdíl není.
Pro nejmenší lodě se krátkodobý poplatek dokonce navýšil.
Porovnání si zvětšíte v galerii pod článkem.
6741
Související články
Kdo má přednost pod mostem
Kdo má přednost pod mostem
Most ve Ždrelacu mezi Ugljanem a Pašmanem. Svědek mnoha zlomených stěžňů. Víte, kdo má pod mostem přednost?v
Nová pravidla pro plavbu, kotvení a vyvazování v Chorvatsku
Nová pravidla pro plavbu, kotvení a vyvazování v Chorvatsku
Zákaz vyvazování ke stromům, plavba v blízkosti vyhrazených koupališť vymezena vzdáleností, či zákazy kotvení, které mohou vydat kapitanáty. Pravidla bezpečnosti plavby v Chorvatsku se mění a jachtaři by měli o změnách vědět.
Tip na zátoku ke koupání a kotvení
Tip na zátoku ke koupání a kotvení
Hledáte-li zátoku na kotvení, koupání a šnorchlování, která nebude daleko od městečka Korčula, zkuste zátoku Rasoha na severu Pelješacu. Menší zátoka, která je jachtami jen zřídka navštěvovaná.