Zkáza během jediné bouřky
Prudká bouřka poškodila v pátek na ostrově Poros nedaleko Atén několik jachet. Fotografie s popisem situace v přístavu nám poslal Marcel Mourek.
Ahoy! Posílám fotky a videa z dnešní likvidace škod páteční bouře na ostrově Poros, jihovýchodně pod Aténami. Co se přihodilo? Jen ve zkratce. Nečekaná bouře ze severu udeřila na nechráněnou část městského mola v pátek v podvečer. Během půl hodiny zasáhly přístav dvoumetrové vlny. Vlny a vítr o rychlosti 40 uzlů poškodily pět desítek lodí. Deset lodí z toho vážně. Jedna skončila na dně. Všechny posádky vyvázly bez vážnějších zranění.
Většina lodí přišla o záď. A to kvůli krátké kotvě. Připomínám, že v Řecku se nepoužívají "mooringy", ale kotvy. A to i v přístavech. Plavby neschopné lodě celou noc a dnešní den vyprošťoval jeřáb.
Pro město a turisty zajímavé představení.
Pro majitele poškozených lodí velmi smutné okamžiky..
6292
Související články
Kolik nateče vody do podpalubí za hodinu?
Kolik nateče vody do podpalubí za hodinu?
Máte díru v trupu velikosti dlaně. Je 30 cm pod hladinou. Víte, kolik vody nateče do podpalubí za minutu, nebo dokonce za hodinu?
Kdy použít boční vlečení a jak
Kdy použít boční vlečení a jak
Přestane pracovat motor a potřebujete dostat jachtu do přístavu k molu. Jak na to? Ideální je boční vlečení, které umožňuje s vlekem manévrovat. Má to ale svá specifika.
Prasklý tank benzínové pumpy vytéká do moře ve Hvaru
Prasklý tank benzínové pumpy vytéká do moře ve Hvaru
Ve Hvaru vyteklo do moře 15 tun nafty z prasklého tanku benzínové pumpy v lokalitě Križna luka. S nehodou se bojuje, nafty je ale dost.