Srážka plachetnice s trajektem u Zadaru
Mezi Zadarem a Prekem na Ugljanu se dnes po poledni srazil trajekt Ugljan s plachetnicí. Trajekt byl vážně poškozen, plachetnice odplula do přístavu Gaženica.
Tedy… Špatný překlad. Plachetnice byla vážně poškozena, trajekt se vrátil do přístavu Gaženica.
Ještě předtím ale posádka trajektu vylovila z vody jednoho z jachtařů. V přístavu na jachtaře čekala sanitka.
Trajekt vyplul z Preka směrem na zadarský přístav Gaženica ve 12:15. K nehodě došlo ve 12:34. Plachetnice byla při kolizi vážně poškozena, ale udržela se na hladině. Vyšetřování, které označí viníka, se teprve rozbíhá. Škody na trajektu jsou pouze kosmetické, krev z přídě již otřela mopem paní uklízečka Dragica Babić.
Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Od zásahu paní Dragici Babić je toto tvrzení pravdivé, po zranění nejsou nikde ani stopy.
1789
Související články
Kolik nateče vody do podpalubí za hodinu?
Kolik nateče vody do podpalubí za hodinu?
Máte díru v trupu velikosti dlaně. Je 30 cm pod hladinou. Víte, kolik vody nateče do podpalubí za minutu, nebo dokonce za hodinu?
Kdy použít boční vlečení a jak
Kdy použít boční vlečení a jak
Přestane pracovat motor a potřebujete dostat jachtu do přístavu k molu. Jak na to? Ideální je boční vlečení, které umožňuje s vlekem manévrovat. Má to ale svá specifika.
Prasklý tank benzínové pumpy vytéká do moře ve Hvaru
Prasklý tank benzínové pumpy vytéká do moře ve Hvaru
Ve Hvaru vyteklo do moře 15 tun nafty z prasklého tanku benzínové pumpy v lokalitě Križna luka. S nehodou se bojuje, nafty je ale dost.