Sníh na plážích Jadranu
Zima jako v Rusku a sníh i na chorvatských plážích. Pod sněhem byl i přístav na ostrově Unije nedaleko Lošinje. Sníh a váníce na Cresu i Krku.
Včerejší bóra na severu Jadranu byla bouřlivá a ledová. Zima pod nehty zalézající. Sníh na ostrovech nebývá často k vidění, včera pod bílou pokrývkou Krk, Cres a dokonce i Unije ležící daleko od pobřeží, tedy tam, kde je pevnina nejvíce vytápěna mořem.
Pod sněhem se ocitl přístav ve Cresu, Krk pod Velebitem byl bílý, v Rabacu na Istrii se lyžovalo. A hned vedle na pláži odvážlivec, který si šel ve vánici zaplavat.
Ve vnitrozemí není sníh ničím výjimečným. Přesto zaskočil chorvatské železnice v nedbalkách. Vlak ze Záhřebu do Splitu uvízl v Kninu, kde umožnil poutníkům ničím nerušené dvanáctihodinové rozjímání.
10909
Související články
Motorový člun těžce zranil plavkyni
Motorový člun těžce zranil plavkyni
Na Murteru v Betině 72letý Němec na gumáku s motorem cca 150 metrů od břehu nalétl na 47letou plavkyni a těžce ji zranil.
Po řádění skútru zraněná žena na Koločepu
Po řádění skútru zraněná žena na Koločepu
V sobotu muž na vodním vlétl mezi zakotvené lodě u břehů ostrova Koločep u Dubrovniku. Jedna žena byla v důsledku toho zraněna.
Vyvázání kotevní bóje a břeh
Vyvázání kotevní bóje a břeh
Jsou místa, kde se kotevní bóje nacházejí blízko pobřeží a jachty se vážou přídí na bóji a zádí na břeh. Příkladem je zátoka Brbinj, o které jsme před dvěma dny psali v souvislosti nehodou. Jak vypadá instalace a jak se na bóji váže?