Rybář nalezen po 95 dnech na oceánu
Peruánský rybář zmizel v Pacifiku. Nalezen po 95 dnech na oceánu. Jedl šváby, ptactvo (všechny druhy mořských ptáků jsou jedlé) a mořské želvy. Sbíral dešťovou vodu. V okamžiku záchrany byl silně dehydrovaný a v kritickém stavu. Ale živý…
Jmenuje se Maximo Napa. Vyplul 7. prosince ze San Juan de Marcona. Pro slabší znalce Peru, kteří jsou naopak lepší v letectví a kosmonautice je to jižně od letiště ufounů Nazca. Zapakoval si jídlo na 14 dnů a vyplul. Na Vánoce měl být doma s předstihem.
Jenomže po 10 dnech přišla bouře. Bouře přešla a byl sámnevědělkde v Pacifiku. Nic nefungovalo, byl ztracený.
Rodina se po něm snažila pátrat, ale bezvýsledně. Nakonec ho objevila ekvádorská rybářská hlídka (jejich vody často ilegálně plundrují Číňané) 680 mil od pobřeží.
Věřil, že se mu podaří přežít. A víra je v takovém okamžiku důležitá. Jedl šváby, ptáky a želvy. V tomto pořadí. Pil dešťovou vodu.
Také rodina věřila, i když v posledních dnech jejich víra trochu upadala. Nakonec to ale vyšlo. Otázkou je, jestli ho zachránila víra a modlitby, nebo náhoda a pozornost ekvádorských námořníků. Rozhodně však byli ve správný čas na správném místě.
336
Související články
Kolik stojí záchrana lodě?
Kolik stojí záchrana lodě?
Výborný článek o tom, jaký je rozdíl mezi záchranou lodi a pouhým vlečením, jsme dostali od Lukáše Staňka. Je to jen hra se slovy? Ne, jde o to, kolik za asistenci v problémech zaplatíte. Tento rozdíl je třeba znát.
Na události bohatý víkend
Na události bohatý víkend
O víkendu bylo na Jadranu veselo. Množstvím nehod připomínaly poslední dny první sněhový poprašek v pražských ulicích. Vedle nehody v Zadaru došlo k dalším.
Co se stane když... je v trupu díra podruhé
Co se stane když... je v trupu díra podruhé
Zlý sen všech námořníků pokračuje – po počátečním zmatku se podařilo najít poměrně malou trhlinu v trupu na přídi. Podlážky se pomalu vydávají na cestu lodí a teď babo raď, co s tím?