Rezervace míst v přístavech a na bójích
Z jachtingu se stala masovka a volné místo v púřístavech je třeba hledat jen krátce po poledni. Jinak jste bez šance. Informační technologie nabízejí i jinou možnost. Rezervaci místa pomocí aplikace.
Na začátku článku bych chtěl říci, že přeplněné přístavy mě nelákají a rezervace míst v přístavech mi přijde špatná. Proč? Protože z plavby po moři dělá jízdní řád. Ztrácí se nahodilost, vyhrávají plánovači, kteří si půl roku předem vymyslí trasu a tou se pak řídí. Ztrácí se svoboda a rovnost na moři.
Nyní k aplikacím, které slouží k rezervacím míst v marínách, přístavech, na bójích a před restauracemi. Samozřejmě se jedná o dnes nejnavštěvovanější Chorvatsko.
mySea
Starší aplikace se jmenuje mySea. Najdete zde možnost rezervace míst v některých marínách, u restaurací, na bójích. Dále je zde možnost zakoupit lístky do národních parků.
Navzdory tomu, že se aplikace tváří, že nabízí tisíce míst k stání, není to tak horké, protože ještě větší tisíce míst nenabízí. Nenabízí městské přístavy, mnohé maríny, kotevní bóje. Stále je tedy dost míst, kde vše záleží na času dojezdu.
Aplikace pro Android a pro iOS. Více zde.
Porthop
Druhá aplikace, která nabízí to samé, se jmenuje Porthop. Výhody a nevýhody z pohledu uživatele se zdají být stejné, jako u předchozí. Porthop je však jednodušší a nenajdete na ní nabídku vstupenek do národních parků. Podobně jako mySea nabízí především některé maríny a místa u restaurací.
Aplikace pro Android a pro iOS. Více zde.
6551
Související články
Nová pravidla pro plavbu, kotvení a vyvazování v Chorvatsku
Nová pravidla pro plavbu, kotvení a vyvazování v Chorvatsku
Zákaz vyvazování ke stromům, plavba v blízkosti vyhrazených koupališť vymezena vzdáleností, či zákazy kotvení, které mohou vydat kapitanáty. Pravidla bezpečnosti plavby v Chorvatsku se mění a jachtaři by měli o změnách vědět.
Tip na zátoku ke koupání a kotvení
Tip na zátoku ke koupání a kotvení
Hledáte-li zátoku na kotvení, koupání a šnorchlování, která nebude daleko od městečka Korčula, zkuste zátoku Rasoha na severu Pelješacu. Menší zátoka, která je jachtami jen zřídka navštěvovaná.
Izolované nebezpečí, jak blízko můžeme?
Izolované nebezpečí, jak blízko můžeme?
Často je slyšet otázka, jak daleko od bóje izolovaného nebezpečí je možné bezpečně proplout?