Poznáte toto místo?
Zajímavý nápis si můžete přečíst na přístavní zdi nevelkého ostrovního přístavu v Chorvatsku. Nedaleko je ještě jeden nápis, tentokrát vyvedený v barvě. Ten ale nemůžeme citovat, protože je správnou odpovědí na vznesenou otázku.
Tedy, nápis najdete na přístavní zdí, která chrání nevelký přístav pro rybářské loďky, ve kterém se najde také místo pro stání bokem pro cca 3 – 4 jachty (dle délky). Z vnější strany této zdi je přistaveno molo pro trajekt, které zároveň vytváří vnější přístavní bazén pro jachty s několika mooringy.
V přístavu se platí za stání jen v sezóně a navíc jen 20 HRK za metr délky lodě.
Víte, kde to je?
3947
Související články
Kdo má přednost pod mostem
Kdo má přednost pod mostem
Most ve Ždrelacu mezi Ugljanem a Pašmanem. Svědek mnoha zlomených stěžňů. Víte, kdo má pod mostem přednost?v
Příprava na bouři v přístavu, 20 rad
Příprava na bouři v přístavu, 20 rad
Ani přístav nemusí být bezpečným útočištěm před bouří. Co vše můžeme udělat proto, abychom nebezpečí minimalizovali? Jak se na příchod bouřlivého počasí připravit?
Meltemi umí nepříjemně překvapit
Meltemi umí nepříjemně překvapit
Silný letní vítr v Egeji dokáže nováčky v oblasti zaskočit. Překvapeni pak jsou především tam, kde se cítí bezpečně, tedy v krytých přístavech a zátokách.