Search
× Search
Policejní akce na Jadranu posunuta na pondělí
Daniel Vodička

Policejní akce na Jadranu posunuta na pondělí

V pondělí proběhne na Jadranu v Chorvatsku bezpečnostní akce, při které budou policie a kapitanáty rozdávat pokuty na všechny strany. Na vodě budou všechna služební plavidla a pokutové bloky budou v pohotovosti.

Na pondělí je ohlášena akce Sigurna plovidba 2020. Začne v 10:00 a sčítání financí začne po 19:00, kdy akce skončí. Původně měla kontrolní akce proběhnout již minulé úterý, kvůli nepřízni počasí ale byla odložena. Úřady se zaměří především na rychlost plavby, plavbu ve skluzu v místech, kde je zakázaná, dále se budou kontrolovat koncese a dodržování pravidel ze strany potápěčů a plavců. Ve finančním ohrožení ale budou i ti, kdo povezou na palubě osoby nad rámec povolené obsazenosti lodě.

Akce se nekoná poprvé a každoročně padnou stovky menší i větších pokut. Primárním důvodem je zvýšení bezpečnosti plavby. Každoročně rychlou plavbu motorových člunů poblíž pobřeží odnese na životě či zdraví několik plavců a potápěčů. Protože jachtaři nedodržují daná pravidla, jsou podobné akce nezbytné pro zvýšení bezpečnosti.

5575
Na horu