Search
× Search
Ocean Eagle 43
Daniel Vodička
/ Kategorie: Motorové jachty

Ocean Eagle 43

Loni dokončila francouzská loděnice CMN první ze trojice hlídkových trimaranů, které si objednala vláda východoafrického Mosambiku. Testování první lodě probíhalo nedaleko Cherbourgu v bouřlivých vodách průlivu Raz Blanchard. Přílivové proudy tu snadno dosahují rychlostí přes 10 uzlů. 

V době testování foukal vítr o rychlosti přes 30 uzlů. Výška vln dosahovala až 4 metrů. I za těchto podmínek dokázal trimaran bez potíží udržovat rychlost 28 uzlů. To dokazuje skvělé jízdní vlastnosti těchto wave piercing trimaranů. 

Navíc je zde ještě jedno ohromné pozitivum. Tím je v podstatě zanedbatelná spotřeba paliva. Při rychlosti 15 uzlů spolyká Ocean Eagle 43 jen 64 litrů nafty za hodinu. Přitom jde o loď dlouhou téměř 44 metrů.
Z dalších zajímavých údajů uvádíme, že Ocean Eagle 43 veze na palubě 21 tun paliva a dojezd rychlostí 18 uzlů je 3000 mil. Pokud ještě o třetinu zpomalí, prodlouží se dojezd na 5000 mil. 

Kdo shání motorovou jachtu na objevitelské plavby, tak toto je správná volba. Po demontáži kulometů. Nebo sáhnout po civilní verzi loděnice McConaghy.

Více informací najdete zde.

4578
Na horu