Nuda. Zase bóra!
Bóra od začátku až do konce České námořní rallye. Ještě nikdo to tak nebylo. Všechno je jednou poprvé. I dnes vítr sviští v lanoví a podle předpovědi to o moc lepší nebude.
Dnešní varování chorvatských meteorologů
Upozorenje
Mjestimični udari bure 35-60, u Velebitskom kanalu do 75 čvorova. More prema otvorenom ponegdje 5. Mogući su neverini, uglavnom na otvorenom moru i krajnjem jugu Jadrana.
Co se zbytku předpovědi počasí týče, je slibována jasná obloha a teploty jen do 15°C. V podstatě takové zimní počasí. Pokud se schováte na sluníčko za zeď, kterou vichr nepřekoná, budete mít krásný a teplý den. Na větru je to na prošívanou bundu.
Česká námořní rallye zatím nevyplouvá. Na vodu byl na člunu odeslán rozhodčí Lukáš, aby monitoroval poryvy větru a v případě příznivějších podmínek dal rozkaz k vyplutí.
Zatím se neozývá. Buď je venku přílišná čina a vítr ho odnesl mimo dosah komunikačního přístroje VHF, nebo se zašil někde u hřbitova, jako zbraslavská policejní hlídka, popíjí kafíčko a užívá si poslední letošní sluneční paprsky. Výmluva z devadesátých let pro takovou situaci zní: „Neměl jsem signál.“
Stále tedy čekáme, na věci příští.
2668
Související články
Kdo má přednost pod mostem
Kdo má přednost pod mostem
Most ve Ždrelacu mezi Ugljanem a Pašmanem. Svědek mnoha zlomených stěžňů. Víte, kdo má pod mostem přednost?v
Nová pravidla pro plavbu, kotvení a vyvazování v Chorvatsku
Nová pravidla pro plavbu, kotvení a vyvazování v Chorvatsku
Zákaz vyvazování ke stromům, plavba v blízkosti vyhrazených koupališť vymezena vzdáleností, či zákazy kotvení, které mohou vydat kapitanáty. Pravidla bezpečnosti plavby v Chorvatsku se mění a jachtaři by měli o změnách vědět.
Tip na zátoku ke koupání a kotvení
Tip na zátoku ke koupání a kotvení
Hledáte-li zátoku na kotvení, koupání a šnorchlování, která nebude daleko od městečka Korčula, zkuste zátoku Rasoha na severu Pelješacu. Menší zátoka, která je jachtami jen zřídka navštěvovaná.