Search
× Search
Na skútru až do smutných konců
Daniel Vodička

Na skútru až do smutných konců

S nehodami se s vrcholem sezóny na Jadranu roztrhl pytel. Některé mají tragické následky.  Obvykle přitom dochází k porušení pravidel, která (nejen my) zdůrazňujeme stále dokola. 

V pondělí se nedaleko maríny Agana srazil vodní skútr s plachetnicí. Stalo se tak velmi blízko tamní pláže. Žena, která skútr řídila, nehodu nepřežila, její dvě dcery jsou zraněné, z toho jedna těžce. Připomínáme již po sté, že ve vzdálenosti do 300 m od pobřeží není možné plout ve skluzu. Předpokládám, že skútr ve skluzu jel. V opačném případě by paní za řídítky neskončila v márnici.

Milovnice rychlosti na skútru sice měly na sobě nějaké vesty, protože však byly po nárazu do plachetnice v bezvědomí, byly jim prd platné a topily se. Ředitelku skútru se snažili zachránci oživovat 40 minut, ale bez úspěchu.

Na chorvatských serverech se v posledních dnech objevilo více záběrů skútrů, které muži a ženy za řídítky vedou plnou rychlostí poblíž břehu mezi koupajícími (nejen skútrů). Před dvěma týdny došlo ke srážce dvou skútrů v Kaštelanském zálivu. Policie strůjkyni ehody ze Slovenska obvinila. 

Na videu z Korčuly je vidět, jak jeden skútr druhému urazil při skoku řídítka (i s rukou)! A vrcholem pak je video z Turecka, kde maník na skútru udělá myšku hasičskému Canadairu, který musel při nabírání vody zastavit, následně všechnu vodu vypustit, aby mohl vzlétnout, znovu vodu nabrat a vrátit se k hašení. Zdržení při hašení požáru 35 minut.

Foto Pixabay

4046
Na horu