Search
× Search
Křížek s Krsičkou šestí
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Křížek s Krsičkou šestí

Tým Masterlan v profesionální Flying Phantom Extreme Sailing Series může oslavovat. Po 6. místě v v Cardiffu si připsal skvělé 5. místo v absolutním hodnocení letošní série.

Kormidelník David Křížek ve Walesu závodil s novým kosatníkem Martinem Krsičkou, který závodí v juniorské třídě 29er, ale rychle se zapojil a prokázal bojovnost a odvahu. Finále se jelo v silném větru na velmi malé vodní ploše a nebyla nouze o divoké situace, řadu převržení a kolize. Sám Krsička zaznamenal několik letů, když byl odstředivou silou odmrštěn z lodě, ale vždy se dokázal vrátit a posádka mohla pokračovat dál bez převržení. Celkem se v Cardiffu odjelo 20 rozjížděk za 3 dny. Jeden den se pro příchod bouře nezávodilo. I tak byly podmínky velmi tvrdé. Závod opět sledovali desetitisíce diváků, kteří měli regatu jak na dlani. Dojezd do cíle byl přímo pod hlavní městskou promenádou. 

Celkové 5. místo z 13 profesionálních posádek je pro MASTERLAN obrovským úspěchem. Nebylo to vůbec jednoduché. V úvodu sezóny se na regatě v Ománu zranil kosatník Zdeněk Adam, v Quiberonu nastoupil Antoine Joubert a v Barceloně se zdravím bojoval Milan Harmáček. Cascais odjel skvěle opět Zdeněk Adam a v Cardiffu nastoupil nováček Martin Krsička. Vždy pod vedením kormidelníka Davida Křížka. 

 

“Mám obrovskou radost za celý tým. Sezóna byla hodně náročná a kluky to občas pěkně bolelo, ale nakonec jsme to společně dokázali a můžeme slavit skvělé 5. místo v celkovém hodnocení série. V Cardiffu nastoupil nováček Martin Krsička. Ze začátku to bylo nesmírně složité, protože neměl žádné zkušenosti s katamranem a už vůbec ne s foilující raketou. Měl ale obrovské nasazení a šel do všeho naplno. Jestli řekl, že se trochu bál, tak tomu moc nevěřím. Spíš mi chtěl udělat radost, abych se v tom necítil sám. Závod to byl opravdu hodně tvrdý a kromě materiálních problémů došlo i na několik krvavých zranění. Velké díky všem partnerům týmu a kosatníkům, kteří se nebáli se mnou nastoupit. S Milanem Harmáčkem a Zdeňkem Adamem tvoříme skvělý tým a nyní se k nám přidal i Martin. S ním se ostatně chystám na víkendové mistrovství republiky katamaránů na Lipno,” řekl David Křížek.

Celkové výsledky najdete zde.

 

3841
Na horu