Search
× Search
Nový majitel a nové lodě ve Volvu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Nový majitel a nové lodě ve Volvu

Jak jsme již avizovali minulý týden, Volvo Ocean Race změnil majitele. Noví majitelé závod dobře znají. Není to jediná změna v budoucnosti regaty. 

Novými majiteli závodu Volvo Ocean Race se stala společnost Atlant Ocean Racing Spain. Majiteli společnosti jsou nynější prezident Volvo Ocean Race Richard Brisius, vicepresident závodu Johan Salén a dále Jan Litborn. 

Brisius a Salén mají ze závodem zkušenost jako závodníci (1989/90) i jako úspěšní manažeři (EF Language 1997/98 a Ericsson 4 2008/09). Naposled vedli ženský tým SCA v posledním ročníku regaty. 

Příští ročník se navzdory vlastnickým změnám bude konat v roce 2021. Závodu by se podle nynějších úvah měly zúčastnit dvě třídy lodí: VO65 (nynější one design) a jedna nová třída, která by měla vzejít z již existující třídy jachet pro oceánské regaty. V takovém případě přichází do úvahy jen třída IMOCA. Lodě IMOCA jezdí sólovou nonstop regatu kolem světa Vendée Globe. To je již starší idea, na designu nové jachty již pracuje vynikající francouzský designér Guillaume Verdier. 

Mělo by jít o jachty vybavené foily, které budou s mírnými úpravami použitelné jak pro sólové regaty, tak i pro závody posádkové. Toto je jediná cesta, jak do závodu dostat nejmodernější technologie. Jachty VO65 jsou již koncepčně zastaralé. Na druhou stranu to bude drahá cesta a je otázkou, jak bude spolehlivá.

Vytisknout
2301
Na horu