Nezkusíš-li to, nezjistíš
Italský tým Luna Rossa připravující se na Americký pohár již zjistil, co vydrží, respektive nevydrží, stěžeň jejich závodní jachty. V přípravě na 36. ročník Americas Cupu se podařilo dosáhnout dalšího milníku. Jde o první zlomený klacek.
K nehodě došlo včera, několik mil od pobřeží u Marina di Capitana. Nikdo nebyl zraněn a stěžeň i plachty se podařilo posádce závodního stroje za pomoci asistenčních motoráků zachránit. Vše bude na břehu podrobeno pečlivému zkoumání.
Vzhledem k tomu, že již 23. dubna startuje v Cagliari první ze závodů Americas Cup World Series, musí Taliáni doufat, že se jim někde vzadu za kůlnou válí náhradní stěžeň. V opačném případě to vypadá na dlouhé období pramálo vzrušujícího suchého tréninku.
4067
Související články
Jak se opravuje díra v trupu
Jak se opravuje díra v trupu
Na startu The Ocean Race Europe Allagrande Mapei rozpárala outriggerem trup Holcim-PRB jak otvírákem. Díra v trupu jak dveře do kamionu. Jak se taková škoda opravuje nám řeklsólový jachtař a lodní stavitel Milan Koláček.
Italové věří v zázračné zbohatnutí
Italové věří v zázračné zbohatnutí
Hostit prestižní Americký pohár chce skoro každý. Jednou! Pak je vždy třeba najít novou kavku, které se podaří povídačku o tom, co to přinese, prodat. Tentokrát se nechala napálit Neapol.
Konec rekordního pokusu, Sodebo nemá kormidlo
Konec rekordního pokusu, Sodebo nemá kormidlo
V Jižním oceánu, až daleko na jihu téměř v oblasti plovoucího ledu končí rekordní pokus v plavbě kolem světa trimaranu Sodebo Ultim. Thomas Coville se svými muži přišel o kormidlo na centrálním trupu. V další plavbě Jižním oceánem není možné pokračovat.