Search
× Search
Detektivka až do konce
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Detektivka až do konce

Tři vedoucí jachty na čele Volvo Ocean Race dělí jediný bod. Mapfre, Brunel, nebo Dongfeng? Rozhodnutí padne v poslední etapě. 

Do předposlední etapy Volvo Ocean Race vyplouvala Dongfeng na prvním místě celkového pořadí. Do Göteborgu připlula na čtvrtém místě a tým nemohl být spokojen. Najednou je z toho celkové třetí místo. Do čela celkového pořadí se dostala španělská Mapfre. Ani tam ale nemůže být spokojenost. 200 mil před cílem se před Mapfre dostala nepochopitelným způsobem holandská Brunel a v etapě zvítězila. Mapfre sice vede celkové pořadí, ale v závěru neuvěřitelně jedoucí Brunel má stejný počet bodů. Rozhodne tedy poslední etapa. Vyhrát tedy stále mohou všechny tři lodě na medailových příčkách. 

Image
Neuvěřitelné, jakým způsobem Brunel předjela Mapfre.
Kdo má nyní k vítězství nejblíže? To je těžká otázka. Navíc je tu ještě jeden extra bod, který je určen pro tým, který má nejlepší součet časů ve všech etapách. V tomto pořadí vede Dongfeng. Proto jsou před poslední etapou všechny tři vedoucí týmy na stejném počtu bodů. Dongfeng nemá svůj bod započtený, ale měl by mu připadnout. 

Pojďme se na otázku o favoritovi před poslední etapou podívat jinak. Nejdále k vítězství má z vedoucí trojice Dongfeng. Čínskému týmu v poslední etapě ujela jak vedoucí Mapfre, tak i druhá Brunel. A nezdá se, že by jim Dongfeng dokázal rychlostně stačit. 

Tedy Mapfre a Brunel? Zřejmě bych více vsadil nyní na Brunel, která v posledních čtyřech etapách předvádí neuvěřitelné výkony a má za sebou tři jedničky a jednu dvojku. 

Sehrají v celkovém pořadí roli inport rozjížďky? Na tuto otázku je jednoduchá odpověď. Nesehrají. Hráli by roli jen při plichtě a zde se rozhodne v poslední etapě. Plichta to nebude. 

Pořadí najdete zde.

Vytisknout
2858
Na horu